Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

05.04.2016
Fotorelacja z weekendowych zajęć edukacyjnych na SGGW

Wiosna rozpoczęła się dla nas intensywnie i ciekawie, a wszystko pod hasłem "przyroda".
W sobotę, 2 kwietnia sześćdziesięcioro uczestników naszych letnich i zimowych Campów CHRIS wzięło udział  w bezpłatnych, przygotowanych specjalnie dla nas, zajęciach prowadzonych przez studentów i absolwentów SGGW.

Na zajęciach z leśnictwa i łowiectwa dowiedzieliśmy się, że kozioł, czyli samiec sarny szczeka, a sarna nie jest żoną jelenia. Mały lis to niedolisek. Dorosły jeleń waży około 200 kilogramów, a kozioł (samiec sarny) jedynie 30 kg - nie może być więc mowy o pomyłce przy odróżnianiu.

Bażant nie jest naszym gatunkiem rodzimym, został bowiem sprowadzony razem z pawiem na dwory szlacheckie z Indii jako ptak ozdobny. Okazał się być sprytniejszym od pawia i doskonale się u nas rozprzestrzenił i zadomowił.

W naszym godle jest nie orzeł a orłan - bielik należy właśnie do tego gatunku.

A co słychać u owadów? Temat był zbadany dogłębnie - oglądaliśmy żywe owady w terrariach oraz wiele eksponatów w gablotach i pod mikroskopem. Okazało się, że jeden z chrabąszczy był prototypem "pojazdu" Harrego Potera a inne to pierwowzory pokemonów.

A zajęcia z planowania przestrzennego pokazały, jak ważny jest dialog społeczny i uwzględnianie oraz szanowanie racji kilku stron. Nasi uczestnicy poradzili sobie z tematem lepiej niż niejedna Rada gminy. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach a prowadzącym oraz Samorządowi Studentów Wydziału Leśnego SGGW za zaangażowanie i chęć podzielenia się naprawdę imponującą wiedzą.

A odpowiadając na liczne prośby rodziców o zajęcia tylko dla nich .... zastanowimy się :)

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach edukacyjnych CHRIS!

Zapraszamy do oglądania GALERII z zajęć.

Zespół CHRIS