Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

28.05.2018
Relacja z bezpłatnych zajęć na Wydziale Prawa i Administracji na UW

W ostatnią sobotę 26 maja odbyły się bezpłatne zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Była to interaktywna symulacja rozprawy cywilnej. Postaci z procesu zaczerpnięte zostały z serii o Avengersach. Kapitan Ameryka został pozwany przez Iron Mana o zniesławienie, którego miał dopuścić się na facebooku. Dla ochotników przydzielone zostały role jak w prawdziwym procesie, pełny skład sędziowski, radcy prawni, protokolant, powód, pozwany, świadkowie, prokurator, nawet część publiczności na sali rozpraw miała swoje role.

Nie udało nam się zmieścić w zaplanowanym czasie 1,5 godziny. Było bardzo dużo pytań do prowadzących: aplikantki radcowskiej Magdaleny Materowicz oraz doktoranta w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA UW, aplikanta radcowskiego, naszego wieloletniego instruktora - Krzysztofa Riedla.

Gdyby nie to, że musimy opuścić salę ze względu na zajęcia dla studentów, pewnie i 2 godziny było by za mało, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania młodzieży, która bardzo aktywnie wzięła udział w zajęciach.

Kapitan Ameryka przegrał proces z Iron Manem i otrzymał dość surowy wyrok. Podejrzewamy, że gdyby odbyła się kontynuacja zajęć z pewnością zostałaby wniesiona apelacja.

Dla Pani Magdy i Pana Krzysztofa szczególne podziękowania za poświęcony czas, świetne przygotowanie symulacji i fantastyczną atmosferę podczas zajęć. Serdecznie dziękujemy prezesowi Koła Naukowego Prawa Procesowego Panu Pawłowi Filipkowi za udostępnienie sali i wypożyczenie tog, dzięki czemu klimat podczas naszego procesu był iście filmowy.

Uczestnikom dziękujemy za przybycie i czynny udział w zajęciach. Warto zaznaczyć, ze po praz pierwszy od jakiegoś czasu na zajęciach bezpłatnych była 100-procentowa frekwencja.

Pełna Fotorelacja: http://bit.ly/2kuD3pf