Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

14.11.2018
Relacja z bezpłatnych zajęć na Wydziale Prawa i Administracji na UW

W ostatnią sobotę 10 listopada odbyła się kolejna symulacja rozprawy sądowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Prowadzący:
- Krzysztof Riedl – aplikant radcowski, obecnie doktorant Uniwersytetu Warszawskiego. Z firmą CHRIS związany od dziecka, aktualnie współpracuje z nami jako instruktor windsurfingu.
- Magdalena Materowicz - Kukla – aplikantka radcowska
Współorganizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Prawa Procesowego, działające na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Uczestnikami sprawy sądowej były osoby od 8 klasy szkoły podstawowej do III LO. Młodzież musiała wcielić się w autentyczne role (skład sędziowski, pełnomocnicy pozwanego, pełnomocnik powoda, protokolant, świadkowie) oraz główne postaci Louisa Litt, oraz Harveya Spectera z serialu Suits. Louis Litt wystąpił z pozwem o ochronę dóbr osobistych przeciwko Harveyowi Specter'owi. Świadkami byli Mark Zuckerberg właściciel Facebooka, Mike Ross oraz Donna Paulsen kolejni bohaterowie z amerykańskiego serialu prawniczego Suits. Uczestnicy mocno zaangażowali się w swoje role, a niektóre twarze były widoczne po raz kolejny.

Szczególne podziękowania kierujemy naszym prowadzącym, którzy w interesujący sposób pokazali młodzieży jak wygląda rozprawa sądowa i przekazali w nietypowy sposób swoją wiedzę. Fantastyczna atmosfera towarzyszyła od samego początku aż do wyroku sądu. Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne symulacje rozprawy — naprawdę warto!

Krótka fotorelacja z wydarzenia