Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

11.09.2017
Relacja z weekendowych warsztatów z filmem TARAPATY

Pierwsza tura zajęć rozpoczęła się planowo o godzinie 10 zaczynając  od grupy młodszych uczestników.

Pani reżyser Marta Karwowska na początek zaproponowała zajęcia integracyjne,  tak aby rozładować napięcie i zbliżyć do siebie dzieci. Warsztaty  były podzielone na kilka etapów.

W pierwszej części dzieci miały napisać zarys scenariusza ulubionego  film oraz wskazać głównego bohatera, jego przeciwnika oraz cel filmu. Każdy opowiadał o swoim wyborze. Następnie omawiane  były przykłady baśni wraz z elementami dobrego scenariusza oraz dyskusja o roli emocji i ich wpływowi na odbiór dzieła filmowego: im większe napięcie i potężniejszy antagonista głównego bohatera tym efekt bardziej spektakularny.

Kolejny etap warsztatów to praca w grupach. W ciągu 15 minut należało wymyślić tytuł filmu, głównego bohatera oraz przygotować krótkie wystąpienie promocyjne przed producentami, w których wcieliła się druga część uczestników. Po wystąpieniach przyszedł czas na realizację wstępu do filmu. Na początku pani Marta pokazała przykłady filmów („Szybcy i wściekli”, „Obcy”, „La La Land”). Omawiała z nami rolę napięcia, gry świateł, muzyki oraz rolę atrakcyjnego wprowadzenia do filmu.

Przeszliśmy zatem do nagrania wstępu. Dzieci rozpoczęły nagrania. Końcowy efekt pracy oglądaliśmy wspólnie.

Warsztaty zakończyło głosowanie na najlepszy film. Z racji, że dzieciom ciężko było wybrać zwycięzcę, został on wylosowany. Nagroda to książka TARAPATY z autografem reżyserki, do której wpisali się też wszyscy uczestnicy zajęć.

Zajęcia były bardzo dynamiczne i wymagały od dzieci zaangażowania i pełnego uczestnictwa. Apetyty rosły z minuty na minutę, w dwie godziny to zbyt krótko na tak atrakcyjny program spotkania- z półgodzinnej przerwy zrobiło się 5 minut.

Druga grupa zajęcia rozpoczęła o 12:30 a ich przebieg powtórzył się zgodnie z harmonogramem grupy młodszej.  Warsztaty zakończyliśmy o 14:45.

Galeria z zajęć TUTAJ.