Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

11.04.2016
Szkolenie przedsezonowe dla kadry kierowniczej CHRIS Tarda 2016

Szkolenie przedsezonowe dla kierowników Campów, wędrówek, baz stacjonarnych, Zielonych Szkół, ośrodków i biura CHRIS oraz dla kierowników obozów i grup wiekowych TARDA 2016

W dniach od 7 do 10 kwietnia uczestniczyliśmy w intensywnym szkoleniu przedsezonowym, przygotowującym nas do pracy w nadchodzącym sezonie wiosna i lato 2016.

Podobnie jak w roku ubiegłym, postawiliśmy na  tworzenie zespołów campowych składających się z osób odpowiedzialnych za różne obszary działania Campu. W skład każdego zespołu weszli kierownicy campu, ośrodka, pracownicy biurowi oraz kierownicy grup wiekowych i obozów.

Szkolenie otworzył blok przeznaczony dla wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie i realizację programów  Zielonych Szkół. Kierownik Działu Zielonych Szkół – Marcin Lasota otworzył szkolenie  przygotowujące do jak najlepszej realizacji oferty dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli podczas najbliższych trzech miesięcy. Każdy z kierowników przygotował prezentację dotyczącą jednego z kluczowych obszarów. W tym roku omawialiśmy głównie  metody wprowadzenia podwyższonych standardów bezpieczeństwa na Zielonych Szkołach CHRIS . Wiosną oczekujemy bowiem na przyjazd ponad 150 szkół.

Galeria dzień 1

Dzień drugi – piątek  - to bardzo ważne zajęcia dotyczące jakości w kontekście realizacji misji naszej firmy. Ten blok poprowadził Właściciel firmy CHRIS – pan Krzysztof Alchimowicz.  Odbiorcami treści byli wszyscy kierownicy Campów CHRIS, pracownicy biura i ośrodków. Kolejno po tych zajęciach, pochłonęły nas aspekty bezpieczeństwa na campach oraz zarządzanie  jakością w formie warsztatowej.  Warsztaty poprowadził Paweł Błażowski – kierownik programowy firmy CHRIS.

Galeria dzień 2

W piątek wieczorem dołączyli do nas kierownicy grup wiekowych oraz obozów, których już latem spotkacie na naszych campach. Omawialiśmy tematykę potrzeb dzieci w zależności od wieku metrykalnego,  a także przećwiczyliśmy kluczowe elementy komunikacji. Tę część szkolenia poprowadzili kierownicy campów najdłużej związani z firmą, którzy jako trenerzy i instruktorzy z chęcią i zaangażowaniem dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Niedziela to kontynuacja warsztatów sobotnich, a przede wszystkim świetna prelekcja naszego kierownika projektów przyrodniczych – Michała Skierczyńskiego. Czy ktoś z nas wcześniej wiedział, że na terenie Campu Serwy występuje aż sześć gatunków storczyka?

Galeria dzień 3 i 4

Było bardzo intensywnie i twórczo. Okazuje się, że wszyscy już bardzo tęsknimy do campowej atmosfery.....
Wnioski wypracowane podczas szkolenia będą wykorzystane w naszej pracy już od najbliższych tygodni.

Cieszy nas także zawsze forma spotkania – cały rok pracujemy podzieleni na grupy – czy to na campach czy w biurze. Ten jeden raz w roku mamy okazję  pracować, przebywając wspólnie pod jednym dachem jak zawsze gościnnego Campu Tarda.