Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

27.07.2017
Warsztaty filmowe na Campie Radków - reportaż


W środę 26 lipca uczestnicy obozu Warsztaty Filmowe na Campie Radków mieli rzadką okazję uczestniczyć w zajęciach typu masterclass prowadzonych przez reżyserkę filmu pt.„Tarapaty”- Martę Karwowską. Pani Marta podczas warsztatów pracowała zarówno z poszczególnymi grupami, jak i z całym obozem. Na początku wszyscy wspólnie zastanawiali się nad tym, z czego składa się dobrze opowiedziana filmowa historia. Uczestnicy zgodzili się, że nie może zabraknąć w niej wyrazistego bohatera, który dąży do jasno określonego celu i jednocześnie napotyka na trudności w jego osiągnięciu. Młodzi filmowcy odgadywali też, do jakich celów dążą bohaterowie podziwianych przez nich filmów. Następnie odbyło się aż osiem krótkich sesji pitchingowych, podczas których obozowicze stanęli przed wyzwaniem przekonania reżyserki do swoich pomysłów. Pani Marta uważnie słuchała kolejnych historii, które nasi filmowcy zamierzają zrealizować i udzielała im cennych wskazówek. Niektóre grupy zyskały bardzo silne poparcie; innym towarzyszyć musiał szereg pytań wymagających natychmiastowej odpowiedzi.
Druga część zajęć poświęcona była filmowym otwarciom – czołówkom. Prowadząca podkreślała rolę tej partii filmu oraz stylu wizualnego prezentowanego odbiorcy już od pierwszego ujęcia. Uczestnicy obozu stanęli następnie przed trudnym, ale jakże ciekawym i potrzebnym zadaniem – nakręcenia pierwszego ujęcia do własnego, rodzącego się filmu. Wszystkim grupom udało się następnie zaprezentować przygotowane w szybkim tempie pierwsze ujęcia – przyznać trzeba, że nasi Campowicze wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, a co najważniejsze starali się oddać klimat swoich filmów. Pani Marta dzieliła się na gorąco swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, co musiało być szczególnie cenne i inspirujące.

Trudno przecenić wartość warsztatów masterclass, w jakich mieli szansę wziąć udział uczestnicy obozu Warsztaty Filmowe w Radkowie. Efekty wspólnej pracy będziemy mogli podziwiać już niedługo – podczas pokazów 4 sierpnia!


Reportaż : Adam Domalewski, zdjęcia: Hanna Irla


A my już pod koniec sierpnia zaproponujemy więcej niespodzianek związanych z filmem „Tarapaty”.

Premiera filmu już 15 września!