Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Archiwum

26.04.2016
Zajęcia edukacyjne na Politechnice Warszawskiej - relacja

W sobotę, 23 kwietnia sześćdziesięcioro naszych campowiczów wzięło udział w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych z zakresu matematyki, fizyki i chemii przygotowanych we współpracy z Biurem Promocji Politechniki Warszawskiej.
Prowadzący zajęcia to studenci - pasjonaci swoich dziedzin.

Na matematyce rozmawialiśmy o nieskończoności, dowiedzieliśmy się, jak podzielić niepodzielną liczbę wielbłądów pomiędzy trzech synów, jak zakwaterować w hotelu nieskończoną liczbę gości z nieskończonej liczby autokarów.
Skonstruowaliśmy też samodzielnie wstęgę Mobiusa. Dotknęliśmy w ten sposób nieskończoności w zmaterializowanej formie.

Fizyka - to cały blok o naturze światła. Dowiedzieliśmy się, dlaczego światło załamuje się w obiektach o różnej gęstości, obserwowaliśmy lasery o różnej mocy. Poznaliśmy kalcyt jako materiał dwójłomny - rozszczepiający światło na promień zwyczajny i nadzwyczajny. Wiemy, na czym polega zjawisko całkowitego odbicia w światłowodach. I że światło idealnie białe ma wszystkie kolory tęczy.

Chemia to zajęcia z sokiem z czerwonej kapusty w roli głównej. Udało nam się określić za jego pomocą  pH kilku popularnych w domu roztworów i substancji, dowiedzieliśmy się też dlaczego suchy lud jest suchy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z zajęć TUTAJ.