Chris
The winner of the contest Certificates
Active, ambitious, creative, forever.

The Past

The Past

11.04.2016
Szkolenie przedsezonowe dla kadry kierowniczej CHRIS Tarda 2016

Szkolenie przedsezonowe dla kierowników Campów, wędrówek, baz stacjonarnych, Zielonych Szkół, ośrodków i biura CHRIS oraz dla kierowników obozów i grup wiekowych TARDA 2016

W dniach od 7 do 10 kwietnia uczestniczyliśmy w intensywnym szkoleniu przedsezonowym, przygotowującym nas do pracy w nadchodzącym sezonie wiosna i lato 2016.

Podobnie jak w roku ubiegłym, postawiliśmy na  tworzenie zespołów campowych składających się z osób odpowiedzialnych za różne obszary działania Campu. W skład każdego zespołu weszli kierownicy campu, ośrodka, pracownicy biurowi oraz kierownicy grup wiekowych i obozów.

Szkolenie otworzył blok przeznaczony dla wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie i realizację programów  Zielonych Szkół. Kierownik Działu Zielonych Szkół – Marcin Lasota otworzył szkolenie  przygotowujące do jak najlepszej realizacji oferty dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli podczas najbliższych trzech miesięcy. Każdy z kierowników przygotował prezentację dotyczącą jednego z kluczowych obszarów. W tym roku omawialiśmy głównie  metody wprowadzenia podwyższonych standardów bezpieczeństwa na Zielonych Szkołach CHRIS . Wiosną oczekujemy bowiem na przyjazd ponad 150 szkół.

Galeria dzień 1

Dzień drugi – piątek  - to bardzo ważne zajęcia dotyczące jakości w kontekście realizacji misji naszej firmy. Ten blok poprowadził Właściciel firmy CHRIS – pan Krzysztof Alchimowicz.  Odbiorcami treści byli wszyscy kierownicy Campów CHRIS, pracownicy biura i ośrodków. Kolejno po tych zajęciach, pochłonęły nas aspekty bezpieczeństwa na campach oraz zarządzanie  jakością w formie warsztatowej.  Warsztaty poprowadził Paweł Błażowski – kierownik programowy firmy CHRIS.

Galeria dzień 2

W piątek wieczorem dołączyli do nas kierownicy grup wiekowych oraz obozów, których już latem spotkacie na naszych campach. Omawialiśmy tematykę potrzeb dzieci w zależności od wieku metrykalnego,  a także przećwiczyliśmy kluczowe elementy komunikacji. Tę część szkolenia poprowadzili kierownicy campów najdłużej związani z firmą, którzy jako trenerzy i instruktorzy z chęcią i zaangażowaniem dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Niedziela to kontynuacja warsztatów sobotnich, a przede wszystkim świetna prelekcja naszego kierownika projektów przyrodniczych – Michała Skierczyńskiego. Czy ktoś z nas wcześniej wiedział, że na terenie Campu Serwy występuje aż sześć gatunków storczyka?

Galeria dzień 3 i 4

Było bardzo intensywnie i twórczo. Okazuje się, że wszyscy już bardzo tęsknimy do campowej atmosfery.....
Wnioski wypracowane podczas szkolenia będą wykorzystane w naszej pracy już od najbliższych tygodni.

Cieszy nas także zawsze forma spotkania – cały rok pracujemy podzieleni na grupy – czy to na campach czy w biurze. Ten jeden raz w roku mamy okazję  pracować, przebywając wspólnie pod jednym dachem jak zawsze gościnnego Campu Tarda.