Chris
The winner of the contest Certificates
Unia Europejska
Active, ambitious, creative, forever.


LEKI DZIECKA/OPIEKA MEDYCZNA

1. Komu można przekazać leki dziecka?
Leki należy przekazać Kierownikowi autokaru.

2. Jak zapakować leki dziecka?
Leki powinny być zapakowane w podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka woreczek/kopertę wraz z opisem dawkowania leków.  Lekarstwa należy przekazać w miarę możliwości w oryginalnych opakowaniach , gdyż lekarz/pomoc medyczna musi mieć pełną wiedzę na temat podawanego leku. Wszelkie uwagi medyczne dotyczące dziecka najlepiej przekazać drogą mailową do biura.

Informacje dodatkowe, niezgłoszone wcześniej drogą mailową do biura, należy przygotować w formie pisemnej i przekazać przy autokarze kierownikowi autokaru ponieważ w momencie wyjazdu nie ma wystarczająco czasu na przekazywanie szczegółów ustnie. 

3. Opieka medyczna na campie/w hotelu? (Co się dzieje jeśli dziecko zachoruje?)
Na naszym campie/w hotelu w trakcie pobytu dzieci na obozach, lekarz lub pomoc medyczna stanowią stałą kadrę i pozostają do dyspozycji uczestników. W przypadku zachorowania dziecko jest prowadzone przez wychowawcę do lekarza/pomocy medycznej, który wdraża odpowiednie leczenie. W przypadkach, które wymagają szerszej diagnostyki dziecko wraz z wychowawcą lub instruktorem zawożone jest do pobliskiego szpitala. Rodzice są informowani telefonicznie o chorobie dziecka.

4. Co w przypadku kiedy dziecko zachorowało przed wyjazdem?
Jeśli dziecko w dniu wyjazdu jest chore (ma gorączkę, widoczne symptomy infekcji) prosimy o dowóz dziecka kilka dni później oraz zgłoszenie takiej sytuacji do BOK. Prosimy również o sprawdzenie głowy dziecka pod kątem wszawicy. To pozwoli na uniknięcie rozprzestrzeniania wszawicy wśród innych uczestników.

5. Przypominamy o konieczności zaszczepienia dziecka przeciw COVID – 19 przed wyjazdem na obóz w Dolomity

 

KIESZONKOWE DZIECKA NA CAMPIE

1. Komu przekazujemy pieniądze?
Pieniądze można przekazać kierownikowi autokaru , w podpisanej kopercie z informacją o kwocie i instrukcją „Ile powinno wynosić dzienne kieszonkowe dziecka” Bardzo prosimy o przygotowanie pieniędzy w niższych nominałach. Po przybyciu na camp koperty z informacjami o formie wypłat przekazywane są kierownikowi.

2. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na kieszonkowe dla dziecka?
Kwota zależy od decyzji rodziców. Dzieci mają zapewnione posiłki oraz wodę bez ograniczeń, a pieniądze ewentualnie mogą wydać w sklepiku na słodycze, pamiątki, gadżety campowe. 10-15 zł kieszonkowego na jeden dzień pobytu na campie stanowi kwotę wystarczającą.

Kieszonkowe w Dolomitach może przydać się tym uczestnikom, którzy w ramach codzienny przerw od zajęć na stoku będą chcieli skorzystać z lunchu lub ciepłych napoi w ski-barze. Kwota uzależniona jest od decyzji rodziców.

Orientacyjne przykładowe ceny:

  • Gorąca czekolada 2,5 Euro 
  • Gorąca herbata 1,5 Euro
  • Porcja pizzy/porcja makaronu z napojem 7-10 Euro
  • Frytki 3,5 Euro
  • Toalety na stokach są bezpłatne. Jednak w trakcie podróży autokarowej zatrzymujemy się na dużych stacjach benzynowych na których zazwyczaj obowiązuje opłata za toaletę w wysokości 0,5 – 1 Euro.
  • Kwota 50-80 Euro wydaje się być wystarczającą i rozsądną.  

3. Co jeśli dziecku zabraknie pieniędzy w trakcie obozu?
Sumę, którą chcieliby Państwo przekazać dziecku, można wpłacić na konto naszej firmy. W tytule proszę wpisać: kieszonkowe dla: imię, nazwisko, obóz, Camp. Po zaksięgowaniu wpłaty kierownik ośrodka zostaje poinformowany o tym fakcie i wypłaca dziecku wskazaną kwotę. Można wysłać również potwierdzenie wpłaty na adres mailowy campu, obozy na którym obecnie przebywa dziecko - przyśpieszy to wypłatę kieszonkowego. KONTAKT CAMPY

kontakt/nasze-campy/

RZECZY WARTOŚCIOWE NA CAMPIE

Na terenie campu obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych oraz elektroniki. Dzieci  będą mogły używać swoich telefonów w środy i soboty w porze obiadu. Poza wyznaczonym czasem telefony będą zdeponowane w campowym sejfie. Na campie nie wolno korzystać z żadnego sprzętu elektronicznego, typu tablety, iPody, PSP, aparaty fotograficzne, zegarki z internetem. Sugerujemy, aby takie urządzenia pozostawić w domu (urządzenia przywiezione na camp będą zdeponowane w sejfie i zwrócone uczestnikom ostatniego dnia obozu).

Na czas trwania obozu zachęcamy,  aby przekazać pieniądze pod opiekę wychowawcy. Zgodnie z istniejącym Regulaminem naszych obozów uczestnicy zabierają rzeczy wartościowe/pieniądze na własną odpowiedzialność.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DOLOMITY
Na obozach w Dolomitach funkcjonuje całkowity zakaz posiadania tabletów, konsol przenośnych czy innej tego typu elektroniki. Ponadto nie zalecamy zabierania na Camp rzeczy wartościowych takich jak drogie telefony komórkowe, karty kredytowe i dokumenty nie wymagane przez organizatora oraz ograniczenie zabierania wysokich kwot pieniędzy.

Na czas trwania obozu zachęcamy aby przekazać pieniądze pod opiekę wychowawcy. Zgodnie z istniejącym Regulaminem naszych obozów uczestnicy zabierają rzeczy wartościowe na własną odpowiedzialność.

POSIŁKI ORAZ DIETY

1. Jak wyglądają posiłki
Na terenie Campu znajduje się stołówka oferująca wyżywienie w formie szwedzkiego stołu, który serwuje pełną gamę różnorodnych i zdrowych potraw. Dzieci pod opieką wychowawcy wchodzą na stołówkę ze swoją grupą wychowawczą lub obozową.

Dolomity - W każdym z dwóch hoteli znajduje się stołówka oferująca następujące wyżywienie:

  • ŚNIADANIA w formie szwedzkiego stołu (jajecznica, parówki, pieczywo, masło, kawa, herbata, woda, wędlina, ser zółty, sok, płatki, ciepłe i zimne mleko, dżem, owoce konserwowe, ciasto lub słodkie rogaliki)
  • OBIADOKOLACJE są dwudaniowe z możliwością codziennego wyboru z oferty czterech dań, połączone z barem sałatkowym, zimnymi przekąskami, deserem i wodą.
  • Dzieci pod opieką wychowawcy wchodzą na stołówkę ze swoją grupą wychowawczą lub obozową.
  • Na stok dzieci otrzymują słodki batonik i sok.

Muszyna - Na terenie hotelu znajduje się stołówka oferująca wyżywienie w formie szwedzkiego stołu, który serwuje pełną gamę różnorodnych i zdrowych potraw. Dzieci pod opieką wychowawcy wchodzą na stołówkę ze swoją grupą wychowawczą lub obozową. Dzieci rano przed wyjazdem na stok spożywają śniadanie, w trakcie pobytu na stoku prowiant (bułkę z serem żółtym, słodką bułka, wodę mineralną, owoc). Po powrocie ze stoku serwujemy obiadokolację, a wieczorem „dokarmiaczkę’.

2. Jak długo trwają posiłki?
Posiłki trwają około 30 minut.

Dolomity - Śniadania trwają około 20-25 minut. Obiadokolacje zdecydowanie dłużej 50-60 minut. Wynika to z tradycji włoskich restauratorów. 

Muszyna - Posiłki trwają około 20 minut.

3. Czy jest możliwość realizacji diety lub przestrzegania zastrzeżeń dietetycznych?
Dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi mogą uczestniczyć w programie obozu. Na naszych campach realizujemy diety: wegetariańską (na życzenie) oraz bezglutenową i bez­mleczną (zgodnie z zaleceniami lekarza). Informacje i wskazówki dotyczące żywienia należy przekazać pracownikowi BOK najpóźniej tydzień przed wyjazdem. O możliwość realizacji innych niż w/w dietach należy zapytać pracownika BOK najlepiej przed zapisem dziecka na obóz.

 

 

 

RZECZY POZOSTAWIONE NA CAMPIE - ODBIÓR

1. Jak mogę odzyskać pozostawioną na campie/w hotelu odzież?
Rzeczy pozostawione na Campach: Serwy, Tarda, Junior, Radków i Drawa przechowywane są przez dwa tygodnie od zakończenia obozów w ośrodku. Zidentyfikowane rzeczy są wysyłane na koszt rodziców.

Z Dolomitów i Muszyny pozostawione rzeczy wracają do biura w Piasecznie . Po wcześniejszym zgłoszeniu i odnalezieniu rzeczy można je odebrać w siedzibie firmy w Piasecznie w godzinach pracy biura w okresie do 7 dni od zakończenia obozu. Rzeczy, których właściciele nie zgłoszą się, oddawane są do placówek opiekuńczo-wychowawczych zajmujących się dziećmi.

WSZY

KOMUNIKAT DOT. WSZY

Na każdym campie i wędrówce oraz bazie CHRIS stosujemy następującą ścieżkę postępo­wania:

1. Ze względu na powszechność wszawicy prosimy Państwa o dokładne sprawdzenie stanu skóry głowy dziecka przed wyjazdem.
2. Jeżeli zdarzy się, że podczas kontroli stwierdzą Państwo obecność wszy lub gnid, prosi­my o pozostawienie dzieci w domu do czasu wyleczenia i samodzielny dowóz dziecka w trakcie trwania turnusu ( o takim fakcie prosimy o poinformowanie Biura Obsługi Klienta najpóźniej w dniu wyjazdu).
3. Jeśli dziecko jest w końcowej fazie leczenia, a aktualny stan nie spowoduje rozprzestrze­nienia się wszawicy na innych uczestników obozu, prosimy o przekazanie leków i wytycz­nych do kontynuowania terapii Kierownikowi Autokaru w dniu wyjazdu.
4. W pierwszych dniach obozu czystość głów uczestników zostanie skontrolowana przez wyznaczonych opiekunów - jest to element profilaktyki zdrowotnej.
5. W przypadku stwierdzenia wszawicy u dziecka na campie, rodzice/opiekunowie prawni zostaną niezwłocznie poinformowani o konieczności leczenia i opłacenia środków leczni­czych.
6. Ze względu na grupowy charakter opieki i zakwaterowania na Campie, nie jesteśmy w stanie zapewnić komfortu intymności - np. podczas leczenia dziecko nie uczestniczy w zajęciach a leczenie prowadzone jest przy obecności innych uczestników obozu.

SZCZEGÓŁOWE PYTANIA I ODPOWIEDZI DOT. CAMPÓW I OBOZÓW W MUSZYNIE I DOLOMITACH: