CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 7 (16.09.2014)

koniec wakacji maly.jpg

Podsumowania czas zacząć!

autor: Paweł Błażowski - kierownik programowy


W firmie CHRIS końcówka kalendarzowego lata to okres podsumowań programowych, analiz oraz wyznaczania kierunków na kolejny sezon. Jesteśmy po analizie ankiet wypełnianych przez dzieci i ich rodziców. Zebraliśmy i opracowujemy ankiety wypełniane przez kadrę.

Za wszystkie przysłane opinie serdecznie dziękujemy.

Kadra kierownicza złożyła posezonowe raporty, a przed nami cykl spotkań i podejmowania decyzji, które dotyczyć będą m.in. zmian programowych na rok następny.
W mijającym sezonie bardzo udanie debiutował Camp Osada dowodzony przez Annę Niepokulczycką. Pomimo wielu obaw sprawdził się wprowadzony na tym campie zupełnie nowatorski program ograniczonego dostępu dzieci do telefonów komórkowych. Brak codziennego kontaktu z rodzicem pomagał najmłodszym w szybszej adaptacji w nowym środowisku i zwiększeniu poczucia samodzielności. Brawo dla odważnych! Program bardzo dobrze ocenili rodzice. Dodaje nam to odwagi do wprowadzenia programu na kolejne campy.
Pomimo wielu przygotowań przed sezonem nie na każdym campie lekarze byli w stanie fachowo sprawdzić głowy przyjeżdżających na obozy dzieci. I nie chodziło o obecność szalonych wakacyjnych pomysłów, a raczej o obecność niechcianych gości, czyli wszy. Niektórym medykom zabrakło najzwyczajniej doświadczenia i kompetencji. Pocieszający pozostaje fakt, że przypadków chorobowych odnotowaliśmy zdecydowanie mniej w porównaniu z sezonem 2013. Co za tym idzie, nie było problemu rozprzestrzeniania się tej jakże kłopotliwej przypadłości.
Latem odnotowaliśmy rekordową liczbę dzieci biorących udział w zajęciach na odznaki. Rekord padł również w liczbie przyznanych odznak. Wszystkim gratulujemy!!! Z rozmów z campowiczami wynika, że jasno wyznaczone kryteria, przejrzystość zasad i satysfakcja z włożonego wysiłku biorą górę nad obawami przed „zbyt wysoko postawioną poprzeczką” czy zwykłym zwątpieniem. Dla nas jest to motywacja, aby w kolejnym sezonie zwiększyć liczbę „odznakowych specjalizacji”.

Campowa Edukacja

Autor: Paweł Błażowski - kierownik programowy

Pod hasłem „Campowa Edukacja” rozpoczynamy cykl artykułów odpowiadających na pytanie „Czego uczy camp?”
Odpowiedź nr 1 – Camp uczy współpracy i życia w grupie – tworzenia społeczności, nawiązywania przyjaźni.
Dla większości dzieci to przyjaźnie, jakość kontaktów społecznych oraz opieka kadry, a nie same zajęcia czy profesjonalny sprzęt sprawiają, że czują się na campie dobrze i bezpiecznie. Z dala od domu w nowym środowisku doświadczenia stają się wyjątkowo silne i niezapomniane. Pozytywnie zbudowane pomiędzy rówieśnikami relacje motywują dzieci do bycia lepszymi ludźmi. Część badań pokazuje, że nawet krótkotrwałe, ale za to bardzo intensywne relacje z kolegami i koleżankami na campie mają mocny wpływ na rozwój inteligencji emocjonalnej campowiczów.


Camp_Morski.jpg

Camp kreuje kulturę przyjaźni bez przemocy psychicznej, łobuzerstwa i materializmu. Poprzez sport, sztukę i wspólną zabawę dzieci komunikują się pomiędzy sobą niezależnie od miejsca pochodzenia, zainteresowań, a czasem nawet i wieku. Z pomocą kadry uczą się rozwiązywać proste problemy społeczne, jak choćby kolejka do prysznica czy odpowiedzialność za wspólny środek transportu, jakim jest łódka, a także te poważniejsze konflikty wypływające z braku tolerancji, akceptacji lub braku empatii.


Mamy ambicję tworzyć takie miejsca, w których campowicze będą czuli się społecznie bezpiecznie. Dzięki temu możemy odważniej stawiać przed nimi coraz to nowe wyzwania, „wypychać” Ich poza strefę komfortu motywując tym samym do nieustannego rozwoju i nabywania nowych umiejętności.


„Po campie wiem, że z przyjaciółmi mogę więcej i fajniej.”
campowicz

Posezonowe spotkanie kierowników

Wakacje w sezonie LATO 2014 dobiegły końca, zatem bardzo dziękujemy wszystkim Państwu i Państwa dzieciom za wspólnie spędzony czas.
Już od piątku 12 września rozpoczynamy cykl spotkań z kierownikami campów i baz mający na celu podsumowanie sezonu LATO 2014. Spotkania będą realizowane niemal przez cały wrzesień.


Przy okazji spotkania podsumowującego sezon, obok kierowników campów i baz, których Państwo zapewne znacie, mamy przyjemność przedstawić nasz zespół z Piaseczna pracujący przez cały rok dla Państwa: dział obsługi klienta, księgowości, HR, zielonych szkół, marketingu i PR.


Pozdrawiamy!


Zespół CHRIS

CHRIS_lato2014-7m.jpg

Zapraszamy na Planszówki na Narodowym

4 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejna edycja "Planszówek na Narodowym".

Podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy wspierać ograznizację imprezy jako główny partner projektu. Nie zabraknie też naszych instruktorów od gier fabularnych i gier świata. Mamy nawet nadzieję na rozegranie turneju gier fabularnych.

Podczas imprezy powinien być już dostępny nasz katalog na sezon ZIMA 2015.

Do zobaczenia na Narodowym!

Do zobaczenia za ROK!

Ostatni rzut oka w tym sezonie na nasze campy i bazy. Do Radkowa, Serw i Tardy serdecznie zapraszamy zimą. Pozostałe ośrodki odwiedzimy dopiero w przyszłym roku. Wszytkim, którzy chcieliby powrócić choc na chwilę na campy, polecamy fotorelacje na naszej stronie www.

Bornholm.jpg

Gruzja.jpg

HEL.jpg

Holandia.jpg

Junior.jpg

Morski.jpg

Odkrywcow.jpg

Osada.jpg

Radkow.jpg

Rejs.jpg

Serwy.jpg

Tarda.jpg

Wiking.jpg

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.