CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 8 (23.10.2014)

Organizacja zapisów na sezon LATO 2015

Szanowni Państwo,
w ubiegłym roku rezerwacje na obozy letnie zaczęliśmy przyjmować w grudniu roku poprzedzającego wyjazdy. W tym roku postanowiliśmy przesunąć termin otwarcia sprzedaży sezonu LATO 2015 na koniec listopada 2014. To, co w Polsce wydaje się jeszcze niecodzienne, praktykowane jest na całym świecie od wielu lat. Campy w USA i Kanadzie prowadzą sprzedaż całoroczną. Do takiego modelu również i my dążymy.
Z roku na rok borykaliśmy się z ustaleniem dogodnej dla wszystkich daty sprzedaży. Ze względu na ruchomy okres ferii zimowych oraz różne ich terminy dla różnych województw staraliśmy się tak wybierać daty zapisów, aby okres zapoznawania się z ofertą i dokonywania rezerwacji nie wypadał w terminie tuż przed feriami i w ich trakcie. Niestety nie zawsze było to możliwe, co dla wielu z Państwa nie było komfortowe.

DSC_0027.jpg

Rozpoczęcie zapisów w marcu lub później z organizacyjnego punktu widzenia nie jest możliwe – zostaje zbyt mało czasu na dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności z Państwa strony oraz na rzetelną i profesjonalną obsługę rezerwacji przez naszych pracowników Biura Obsługi Klienta. Dodatkowo już od kwietnia w naszej firmie rozpoczynają się wieloetapowe szkolenia dla kadry kierowniczej, instruktorskiej i wychowawczej.


Ze względu na zwiększone wydatki w domowych budżetach w okresie świąt Bożego Narodzenia zaliczki potwierdzające rezerwacje postanowiliśmy zmniejszyć z poziomu 30% do poziomu 20% całkowitej ceny obozów.
W tym roku będzie możliwość dokonania dwóch rezerwacji za pomocą panelu on-line dla każdego dziecka w niepokrywających się terminach. Zarys oferty prezentujący terminy i grupy wiekowe dla poszczególnych obozów znajdą Państwo TUTAJ.

Oferta na sezon LATO 2015 będzie nieco rozszerzoną wersją oferty z sezonu LATO 2014. Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Klienta w celu doboru właściwego obozu dla dziecka.

Terminy zapisów na sezon LATO 2015 będą kształtować się następująco:


- osoby ze statusem Diamentowej Rybki mogą zapisywać się już od niedzieli, 16 listopada 2014, od godziny 10.00. W ten dzień zapisy będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą panelu on-line. Od poniedziałku, 17 listopada, od godziny 9.00 będą dostępne również zapisy telefoniczne i osobiste w biurze w Piasecznie.

- osoby ze statusem Złotej Rybki mogą zapisywać się od niedzieli, 23 listopada 2014, od godziny 10.00. W ten dzień zapisy będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą panelu on-line. Od poniedziałku, 24 listopada, od godziny 9.00 będą dostępne również zapisy telefoniczne i osobiste w biurze w Piasecznie.

- sprzedaż ogólna dla osób ze statusem Rybaka i nieprzypisanych do programu rozpocznie się w sobotę, 29 listopada 2014, o godzinie 10.00. W ten dzień zapisy będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą panelu on-line. W razie potrzeby dopytania lub skonsultowania właściwego wyboru obozu pracownicy Biura Obsługi Klienta będą do Państwa dyspozycji pod numerem centrali 22 737 05 00 w godzinach od 12.00 do 16.00. Od poniedziałku, 1 grudnia, od godziny 9.00 będą dostępne również zapisy telefoniczne i osobiste w biurze w Piasecznie.
Na każdym etapie nad prawidłowym przebiegiem zapisów będzie czuwał zespół informatyków.
Zapraszamy!
Zespół CHRIS

Campowa edukacja (część druga)

Nauka nowych umiejętności

Na Campie każdy uczestnik zdobywa nowe oraz doskonali nabyte wcześniej umiejętności. Camp wprowadza campowiczów na coraz to wyższe poziomy specjalizacji.
Każdy z campów posiada swój własny charakter związany z realizowanymi programami obozów, lokalizacją campu oraz wiekiem i zainteresowaniami uczestników. Z tych powodów wybór campu i obozu nie powinien być przypadkowy. Campy, takie jak Tarda czy Junior, oferują każdemu z uczestników bardzo szeroki wachlarz różnorodnych zajęć prowadzonych na poziomie dostępnym dla każdego uczestnika – począwszy od żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu poprzez łucznictwo, zajęcia w parku linowym, jazdę konną, szermierkę, a skończywszy na zajęciach artystycznych, takich jak śpiew, taniec lub zajęcia plastyczne. Wielu campowiczom odpowiada tak zróżnicowany program. Część z nich, dorastając, zaczyna doceniać obozy dla zaawansowanych, na których program, sprzęt i kadra prowadząca w niczym nie odbiegają od profesjonalnych kursów dla dorosłych. Przykładem mogą być specjalistyczne obozy Foto i Film PRO, obozy żeglarskie z patentem oraz kursy kadrowe, np. Pprojekt Młoda Kadra, Warsztaty Rozwoju czy narciarski Pomocnik Instruktora PZN, bezpośrednio przygotowujące do pracy z dziećmi i młodzieżą.

DSCN1448.jpg

Na naszych campach coraz więcej uczestników świadomie rozwija swoje umiejętności, przechodząc kolejne stopnie wtajemniczenia w wielu dyscyplinach. Jednym z przykładów może być ścieżka żeglarska. Najmłodsi żeglarze w wieku 6 i 7 lat mogą zacząć podstawowe szkolenie na Optymistkach lub Tazach aż na sześciu naszych campach: Junior, Serwy, Tarda, Wiking, Osada i Odkrywców. Dorastając, młodzież pływa na Omegach i DZ-tach. Zaawansowani mogą specjalizować się na jachtach kabinowych na Wędrówkach Żeglarskich z Patentem i zdobyć „żeglarskie prawo jazdy”, by w kolejnym sezonie wyruszyć z nami na rejs morski. Podobne ścieżki w trakcie kilku sezonów dzieci i młodzież mogą przejść w wielu dziedzinach i dyscyplinach (takich jak narciarstwo, snowboard, film, foto, windsurfing, taniec, plastyka).

Ścieżka rozwoju umiejętności narciarskich i snowboardowych

„Od juniora do instruktora”


Od kilku sezonów zachęcamy miłośników białego szaleństwa do rozwijania swoich umiejętności poprzez przejście specjalnie przygotowanej ścieżki rozwoju umiejętności narciarskich i snowboardowych. Ta ścieżka to nic innego jak cykl obozów i kursów specjalistycznych pozwalających zacząć przygodę na śniegu od samych podstaw i z kolejnymi wyjazdami sukcesywnie rozwijać je aż do zdobycia pierwszych stopni instruktorskich. Najmłodszych – poza naturalną radością z uprawiania tych jakże pięknych dyscyplin zimowych w wydaniu podstawowym – motywuje do pracy system odznak sprawności narciarskich i snowboardowych. Przyjeżdżając w kolejnych latach, trafiają do grup bardziej zaawansowanych lub mogą zapisać się na kursy demonstratora, kurs kwalifikacyjny czy klasy sprawności snowboardowej I, II i III. Starsi i najbardziej wyspecjalizowani kończą szkolenie na poziomie pomocnika instruktora PZN.

ojdi.jpg

Poza ścieżką instruktorską przygotowaliśmy także inne propozycje doskonalenia narciarskich i snowboardowych umiejętności. Zaawansowanych miłośników narciarstwa w wydaniu sportowym zapraszamy na Obóz Race. Treningi z jazdy sportowej na trasach slalomu i slalomu giganta podsumowuje sprawdzian na zawodach organizowanych na zakończenie turnusu. Snowboardzistów, którzy mają już kilka sezonów za sobą i zdecydowanie bardziej cenią sobie styl niż ściganie na czas, powinien zainteresować Obóz Freestyle, który – tak jak w poprzednich latach – kusi nauką ewolucji w snowparkach.

Zima w obiektywie

25-02-2014 13-22-4912ba92d3e49f.jpg

27-02-2014 00-05-034d20ead85370.jpg

dolomity.jpg

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.