|
Organizacja zapisów na sezon LATO 2015 |
Szanowni Państwo, w ubiegłym roku rezerwacje na obozy letnie zaczęliśmy przyjmować w grudniu roku poprzedzającego wyjazdy. W tym roku postanowiliśmy przesunąć termin otwarcia sprzedaży sezonu LATO 2015 na koniec listopada 2014. To, co w Polsce wydaje się jeszcze niecodzienne, praktykowane jest na całym świecie od wielu lat. Campy w USA i Kanadzie prowadzą sprzedaż całoroczną. Do takiego modelu również i my dążymy. Z roku na rok borykaliśmy się z ustaleniem dogodnej dla wszystkich daty sprzedaży. Ze względu na ruchomy okres ferii zimowych oraz różne ich terminy dla różnych województw staraliśmy się tak wybierać daty zapisów, aby okres zapoznawania się z ofertą i dokonywania rezerwacji nie wypadał w terminie tuż przed feriami i w ich trakcie. Niestety nie zawsze było to możliwe, co dla wielu z Państwa nie było komfortowe. |
Rozpoczęcie zapisów w marcu lub później z organizacyjnego punktu widzenia nie jest możliwe – zostaje zbyt mało czasu na dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności z Państwa strony oraz na rzetelną i profesjonalną obsługę rezerwacji przez naszych pracowników Biura Obsługi Klienta. Dodatkowo już od kwietnia w naszej firmie rozpoczynają się wieloetapowe szkolenia dla kadry kierowniczej, instruktorskiej i wychowawczej.
Ze względu na zwiększone wydatki w domowych budżetach w okresie świąt Bożego Narodzenia zaliczki potwierdzające rezerwacje postanowiliśmy zmniejszyć z poziomu 30% do poziomu 20% całkowitej ceny obozów. W tym roku będzie możliwość dokonania dwóch rezerwacji za pomocą panelu on-line dla każdego dziecka w niepokrywających się terminach. Zarys oferty prezentujący terminy i grupy wiekowe dla poszczególnych obozów znajdą Państwo TUTAJ.
Oferta na sezon LATO 2015 będzie nieco rozszerzoną wersją oferty z sezonu LATO 2014. Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Klienta w celu doboru właściwego obozu dla dziecka.
Terminy zapisów na sezon LATO 2015 będą kształtować się następująco:
- osoby ze statusem Diamentowej Rybki mogą zapisywać się już od niedzieli, 16 listopada 2014, od godziny 10.00. W ten dzień zapisy będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą panelu on-line. Od poniedziałku, 17 listopada, od godziny 9.00 będą dostępne również zapisy telefoniczne i osobiste w biurze w Piasecznie.
- osoby ze statusem Złotej Rybki mogą zapisywać się od niedzieli, 23 listopada 2014, od godziny 10.00. W ten dzień zapisy będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą panelu on-line. Od poniedziałku, 24 listopada, od godziny 9.00 będą dostępne również zapisy telefoniczne i osobiste w biurze w Piasecznie.
- sprzedaż ogólna dla osób ze statusem Rybaka i nieprzypisanych do programu rozpocznie się w sobotę, 29 listopada 2014, o godzinie 10.00. W ten dzień zapisy będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą panelu on-line. W razie potrzeby dopytania lub skonsultowania właściwego wyboru obozu pracownicy Biura Obsługi Klienta będą do Państwa dyspozycji pod numerem centrali 22 737 05 00 w godzinach od 12.00 do 16.00. Od poniedziałku, 1 grudnia, od godziny 9.00 będą dostępne również zapisy telefoniczne i osobiste w biurze w Piasecznie. Na każdym etapie nad prawidłowym przebiegiem zapisów będzie czuwał zespół informatyków. Zapraszamy! Zespół CHRIS
|
Campowa edukacja (część druga) |
Nauka nowych umiejętności
Na Campie każdy uczestnik zdobywa nowe oraz doskonali nabyte wcześniej umiejętności. Camp wprowadza campowiczów na coraz to wyższe poziomy specjalizacji. Każdy z campów posiada swój własny charakter związany z realizowanymi programami obozów, lokalizacją campu oraz wiekiem i zainteresowaniami uczestników. Z tych powodów wybór campu i obozu nie powinien być przypadkowy. Campy, takie jak Tarda czy Junior, oferują każdemu z uczestników bardzo szeroki wachlarz różnorodnych zajęć prowadzonych na poziomie dostępnym dla każdego uczestnika – począwszy od żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu poprzez łucznictwo, zajęcia w parku linowym, jazdę konną, szermierkę, a skończywszy na zajęciach artystycznych, takich jak śpiew, taniec lub zajęcia plastyczne. Wielu campowiczom odpowiada tak zróżnicowany program. Część z nich, dorastając, zaczyna doceniać obozy dla zaawansowanych, na których program, sprzęt i kadra prowadząca w niczym nie odbiegają od profesjonalnych kursów dla dorosłych. Przykładem mogą być specjalistyczne obozy Foto i Film PRO, obozy żeglarskie z patentem oraz kursy kadrowe, np. Pprojekt Młoda Kadra, Warsztaty Rozwoju czy narciarski Pomocnik Instruktora PZN, bezpośrednio przygotowujące do pracy z dziećmi i młodzieżą.
|
Na naszych campach coraz więcej uczestników świadomie rozwija swoje umiejętności, przechodząc kolejne stopnie wtajemniczenia w wielu dyscyplinach. Jednym z przykładów może być ścieżka żeglarska. Najmłodsi żeglarze w wieku 6 i 7 lat mogą zacząć podstawowe szkolenie na Optymistkach lub Tazach aż na sześciu naszych campach: Junior, Serwy, Tarda, Wiking, Osada i Odkrywców. Dorastając, młodzież pływa na Omegach i DZ-tach. Zaawansowani mogą specjalizować się na jachtach kabinowych na Wędrówkach Żeglarskich z Patentem i zdobyć „żeglarskie prawo jazdy”, by w kolejnym sezonie wyruszyć z nami na rejs morski. Podobne ścieżki w trakcie kilku sezonów dzieci i młodzież mogą przejść w wielu dziedzinach i dyscyplinach (takich jak narciarstwo, snowboard, film, foto, windsurfing, taniec, plastyka). |
|
Ścieżka rozwoju umiejętności narciarskich i snowboardowych |
„Od juniora do instruktora”
Od kilku sezonów zachęcamy miłośników białego szaleństwa do rozwijania swoich umiejętności poprzez przejście specjalnie przygotowanej ścieżki rozwoju umiejętności narciarskich i snowboardowych. Ta ścieżka to nic innego jak cykl obozów i kursów specjalistycznych pozwalających zacząć przygodę na śniegu od samych podstaw i z kolejnymi wyjazdami sukcesywnie rozwijać je aż do zdobycia pierwszych stopni instruktorskich. Najmłodszych – poza naturalną radością z uprawiania tych jakże pięknych dyscyplin zimowych w wydaniu podstawowym – motywuje do pracy system odznak sprawności narciarskich i snowboardowych. Przyjeżdżając w kolejnych latach, trafiają do grup bardziej zaawansowanych lub mogą zapisać się na kursy demonstratora, kurs kwalifikacyjny czy klasy sprawności snowboardowej I, II i III. Starsi i najbardziej wyspecjalizowani kończą szkolenie na poziomie pomocnika instruktora PZN.
|  | Poza ścieżką instruktorską przygotowaliśmy także inne propozycje doskonalenia narciarskich i snowboardowych umiejętności. Zaawansowanych miłośników narciarstwa w wydaniu sportowym zapraszamy na Obóz Race. Treningi z jazdy sportowej na trasach slalomu i slalomu giganta podsumowuje sprawdzian na zawodach organizowanych na zakończenie turnusu. Snowboardzistów, którzy mają już kilka sezonów za sobą i zdecydowanie bardziej cenią sobie styl niż ściganie na czas, powinien zainteresować Obóz Freestyle, który – tak jak w poprzednich latach – kusi nauką ewolucji w snowparkach. |
Zima w obiektywie |
 |  |  | |