CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 18 (18.09.2015)

Szanowni Państwo oraz nasi mili uczestnicy letnich obozów CHRIS


Dziękujemy za kolejny sezon, w którym okazali nam Państwo zaufanie, wysyłając pociechy na nasze Campy i obozy. Dziękujemy Wam, drodzy campowicze za wspólne chwile spędzone na Campach.
Sezon letni to dla nas niezwykły czas, w którym możemy przekonać się, czy nasza całoroczna praca przy przygotowywaniu oferty i ośrodków zostanie dobrze przyjęta przez dzieci i młodzież. To czas, który pokazuje, czy kadra, którą zatrudniamy, zdobędzie zaufanie naszych uczestników i nawiąże z nimi dobre, ciepłe relacje. To też czas, który dodaje skrzydeł i mobilizuje nas do całego roku działań, aby kolejne wakacje były jeszcze bardziej udane. To czas, który oddajemy w 100% naszym campowiczom.
Drodzy campowicze, mamy nadzieję, że z tegorocznych wakacji przywieźliście moc nowych umiejętności i wiele ciekawych przygód, a przede wszystkim, że udało Wam się zbudować nowe piękne przyjaźnie, które pozostaną w Was na długo.

Dziękujemy!
Zespół CHRIS

Nowości programowe w sezonie ZIMA 2016

Obozy zimowe nierozerwalnie kojarzone są z nartami i snowboardem. Czy to oznacza, że kiedy spadnie śnieg, to nie ma miejsca na inne aktywności?
Od kilku sezonów gama obozów „nienarciarskich” poszerza się z roku na rok. Zarówno juniorki, jak i młodzież mogą wybierać z oferty kilkunastu programów sportowych i artystycznych. Fotografia, film, piłka nożna, majsterkowanie, gotowanie, szycie, jazda konna – to tylko wybrane, przykładowe zajęcia oferowane przez Campy Serwy, Radków i Tarda.

news.jpg

Długo oczekiwaną premierą jest obóz Gildia gier fabularnych z nowym bardzo rozbudowanym programem, w którego skład wchodzą gry bitewne, karciane, planszowy gamesroom oraz popularne RPG-i. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt gier planszowych, kilka ogromnych armii gotowych do stoczenia niejednej bitwy, zupełnie nowe talie kart dla każdego z uczestników, a wszystko to w przestrzeni wypełnionej magią. Do stworzenia strojów i artefaktów niezbędnych przy RPG-ach skorzystamy z campowej pracowni majsterkowicza.
Oczywiście tegoroczna oferta obozów zimowych zaspokoi również wygłodniałych szusowania miłośników jednej i dwóch desek. Zarówno w wydaniu dla poczatkujących, jak i zaawansowanych, a nawet dla ekspertów, sportowców i freestylowców – każdy znajdzie coś dla siebie. Licencjonowana szkoła narciarska i snowboardowa CHRIS zaprasza na obozy do Wierchomli, Zieleńca i w Dolomity! W tym roku obóz w Muszynie odbywa się w nowym ośrodku położonym tylko 5 km od kolei krzesełkowej Muszyna Złockie.

Paweł Błażowski

kierownik programowy

Campy jesienią

Agnieszka Kazimierczak: Jest połowa września, na terenie zawsze gościnnego Campu Serwy rozmawiamy z Barbarą i Arturem Kopczami – kierownikami ośrodka w Serwach. Pani Basiu, Panie Arturze, co dzieje się na Campie wraz z zakończeniem ostatniego turnusu Campów letnich?
Artur Kopcza: Po Campach przygotowujemy ośrodek na zielone szkoły. Co to oznacza? Naprawa usterek, sprzątanie wszystkich obiektów znajdujących się na terenie ośrodka, przegląd sprzętu na zajęcia, pielęgnacja terenów zieleni. Ośrodek musi wyglądać równie pięknie jak przed campami.
Barbara Kopcza: Zielone szkoły przyjeżdżają już od kwietnia i goszczą do października, wiele szkół wraca do Serw od lat.Przyjeżdżają szkoły podstawowe, gimnazja, licea i również przedszkola. W zależności od wieku dzieci przygotowujemy odpowiednie jadłospisy, natomiast na ilość spożywanego jedzenia ma duży wpływ pogoda, np. przy 260 uczestnikach obsługa kuchni musi obrać około 60 kg ziemniaków na obiad, a żeby usmażyć omlety na śniadanie, zużywamy około 10 kg mąki, to ulubione danie bez względu na wiek dzieci i dorosłych.
Pogoda również ma wpływ na programy zielonych szkół. Kadra instruktorska najczęściej zakłada optymistyczną wersję zajęć, plan A – wtedy dzieci korzystają z zajęć, jakie oferuje camp Serwy, czyli sporty wodne, ścianka wspinaczkowa, małpi gaj, tor łuczniczy, wycieczki rowerowe, a dzień kończą wieczornymi grami i zabawą. Natomiast jeśli pada deszcz, wchodzi w życie plan B – zajęcia odbywają się wewnątrz budynków i w namiotach. W zależności od wieku uczestników są to gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia z przyrody i ekologii.

jesień na campach.jpg

A.K.: Czy po zakończeniu zielonych szkół camp Serwy zapada w sen zimowy?
A.K.: Po zakończeniu zielonych szkół musimy zadbać o sprzęt wodny, który trzeba umyć, zabezpieczyć i schować. Ośrodek czekają remonty a, że w naszym rejonie zima przychodzi szybko i trwa długo, więc prace te musimy tak podzielić, żeby część wykonać jesienią, a część na wiosnę. Ale zanim nastąpi wiosna, mamy przecież ferie zimowe. Przyjeżdżają do nas dzieci w wieku J1 i J2, dla których przygotowujemy różne obozy, a naszą szczególną atrakcją są lodowisko i kulig. Jeśli jest dużo śniegu, to oprócz ciekawych zajęć dzieci cieszą się, lepiąc bałwany i budując igloo.

A.K.: Jakie plany na wiosnę?
A.K.: Po zimowisku kontynuacja prac remontowych – odnawianie pokoi, drobne naprawy wyposażenia w pokojach – łącznie około 65 pomieszczeń. W planach mamy również wymianę niektórych elementów z wyposażenia pokoi w budynku P i tenisowym.
B.K.: Gdy śniegi stopnieją, a mrozy zelżeją, zaczynamy zaplanowane wcześniej prace ogrodowe. Zabieramy się za nasze trawniki, boisko trawiaste, plażę, żeby zdążyły zazielenić się na przyjazd pierwszych wiosennych zielonych szkół i cieszyły swoją zielenią do ostatnich jesiennych zielonych szkół.

A.K.: Dziękuję za rozmowę.

Planszówki na Narodowym – zapraszamy!

Już po raz czwarty zapraszamy Państwa serdecznie na imprezę, która gromadzi liczne rzesze fanów wszystkich rodzajów gier – Planszówki na Narodowym. Jako sponsor wspieramy fundację „Rozwiń się” w tworzeniu tego wydarzenia.
W sobotę, 3 października będziemy na Stadionie Narodowym w godzinach od 10 do 21.
Podczas imprezy nasi instruktorzy, młoda kadra oraz uczestnicy obozów ry fabularne z Campu Morskiego i Radkowa zaproszą nas do krainy wyobraźni. Zagramy w gry planszowe, karciane i bitewne.

IMG_9334.JPG

IMG_9345.JPG

IMG_9316.JPG

IMG_9322.JPG

IMG_9395.JPG

Zachęcamy do rodzinnego spędzenia czasu w taki właśnie sposób. Dodatkowo będzie można zagrać w wiele gier, które dopiero wchodzą na rynek, a także pokazać dzieciom klasyki z naszej młodości.

Wśród szkolnych klas, które do końca września prześlą na adres planszowki@rozwinsie.org.pl zgłoszenie uczestnictwa w festiwalu (numer i adres placówki, dane klasy, nazwisko opiekuna, który przyjdzie na imprezę z klasą i liczbę uczniów w klasie) i przyjdą pograć na stadionie 3 października, rozlosowanych zostanie 100 miniszaf gier – pakietów gier planszowych, w które warto grać na lekcjach i po lekcjach. Pakiety będzie można odebrać podczas festiwalu.
Zapraszamy!

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.