CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 31/2016 15.11.2016

Camp Drawa zaprasza!

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy nowej lokalizacji dla kolejnego campu. Wbrew pozorom zadanie jest bardzo trudne, ponieważ miejsce takie musi spełniać wiele wymagań dotyczących otoczenia przyrodniczego, oddalenia od dużych siedzib ludzkich. Ważne jest także czyste powietrze, bezpośredni dostęp do czystego a jednocześnie w miarę dużego jeziora z łagodnym zejściem do wody, brak bezpośredniego sąsiedztwa innych ośrodków, położenie w otoczeniu lasu.
Staramy się, aby wszystkie nasze campy były oddalone od aglomeracji i znajdowały się w atrakcyjnych przyrodniczo miejscach. Położony w województwie zachodniopomorskim Camp Drawa spełnia Wszystkie te parametry. Zlokalizowany jest na Pojezierzu Drawskim w Drawskim Parku Krajobrazowym , tuż nad jeziorem Żerdno o pierwszej klasie czystości wody. Dodatkowo Żerdno połączone jest największym jeziorem Pojezierza Drawskiego – Drawsko. Dookoła ośrodka występują morenowe pagórki, dużo leśnych jeziorek i szutrowych drów – cała okolica jest bardzo urokliwa . Z jeziora Żerdno wypływa rzeka Drawa – jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Polsce. Jednym słowem – camp jest świetnym miejscem wypadowym dla wypraw żeglarskich, kajakowych czy rowerowych.

Drawa.jpg

Po raz pierwszy ośrodek, który będzie campem ma tak wysoki standard, ponieważ służył do tej pory jako ośrodek szkoleniowy dla dorosłych. Mimo, ze nie został projektowany na cele campowe, trudno sobie wyobrazić lepszy projekt dla potrzeb naszych campowiczów. Budynek główny z salami dydaktycznymi, jedna duża sala na zajęcia ogólnocampowe, przestrzenne pokoje i całoroczne domki, wygodna stołówka , boiska, szerokie hole w budynku.

Zajęcia i program powstały po analizie potrzeb i oczekiwań przyszłych campowiczów, dotychczasowych doświadczeń zebranych w trakcie kilkunastu sezonów na innych campach oraz uwarunkowań przyrodniczych i geograficznych związanych z położeniem ośrodka. Szkielet campu stanowią zróżnicowane zajęcia sportowe, artystyczne i przyrodnicze okraszone niespotykanymi gdzie indziej programami Biegowym, Team-Buildingowym oraz Gildią Gier. Gildia Gier w tym właśnie ośrodku znalazła swoją stałą siedzibę.
Camp Drawa oferuje ponad 20 różnych zajęć tematycznych. Zajęcia realizowane są w ramach trzech obozów (grup wiekowych): Łotrzyków (po VI i V klasie SP), Paladynów (po VI klasie SP i I gimnazjum) i Magów (po II gimnazjum do ukończenia I LO). Po pierwszych 3-4 dniach zajęć grafikowych uczestnik każdej z grup ma możliwość indywidualnego wyboru zajęć w ramach dostępnych danego dnia pakietów.
Wszystkie infrastrukturalne parametry campu nasz najnowszy ośrodek spełnia. Pozostało to, co najważniejsze – atmosfera tego miejsca. Nasi campowicze wraz z kadrą tworzyć ją będą już od najbliższego sezonu zimowego.

Krzysztof Alchimowicz
Właściciel firmy CHRIS

Nowinki techniczne w procesie obsługi klienta CHRIS

Przed sezonem ZIMA 2017 dla usprawnienia formalności związanych zapisami na campy wprowadziliśmy nowy projekt elektronicznego generowania kart kwalifikacyjnych i umów.
System daje pewność, że wszystkie dane wpisane przez Państwa w kartę kwalifikacyjną wypełnianą w panelu rezerwacyjnym trafią do naszej bazy danych, a tym samym zostaną przekazane kierownikowi campu i bezpośrednim opiekunom dziecka podczas trwania obozów.
System ten opracowywaliśmy samodzielnie – jako jedyna z firm o tym profilu na rynku korzystamy z dedykowanych, projektowanych specjalnie dla nas rozwiązań IT.

Dbając o bezpieczeństwo danych osobowych zarówno Państwa, jak i Państwa dzieci, dostęp do dokumentów w formie elektronicznej jest ograniczony jedynie do rodziców/ prawnych opiekunów dziecka.
Wzór karty kwalifikacyjnej w pełni dostosowaliśmy do wymagań ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Tu musimy przypomnieć, że elektroniczne złożenie dokumentów nie jest ostatnim krokiem z Państwa strony do dopełnienia wszelkich wymaganych prawem formalności. Abyśmy mogli zakwalifikować dziecko na obóz, do naszego biura muszą dotrzeć oryginały dokumentów podpisane odręcznie przez osobę do tego uprawnioną – zazwyczaj rodzica lub prawnego opiekuna naszego campowicza.

Potwierdzenie otrzymania przez nas oryginałów dokumentów wysyłamy do Państwa e-mailem.
Ponieważ od momentu przesłania do nas karty kwalifikacyjnej do chwili rozpoczęcia obozu mogą nastąpić zmiany np. w stanie zdrowia dziecka (dziecko zmienia leki, zakończono diagnostykę wpisanego wcześniej schorzenia, są nowe zalecenia co do opieki nad dzieckiem), mogą Państwo skorzystać z opcji panelu on-line – „Zgłoś zmiany”. Wypełniony przez Państwa formularz zostanie dostarczony do opiekuna BOK, który uzupełni informację o przesłane przez Państwa treści.

Kontrowersję budzą zgody, o które prosimy Państwa w umowach:
„(...)Klient oświadcza, iż w imieniu własnym oraz jako przedstawiciel ustawowy małoletniego Uczestnika wyraża zgodę na:

* przekazanie danych osobowych klienta oraz małoletniego uczestnika spółce pod firmą Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Przyokopowej 31 dla celów objęcia uczestnika odpowiednim ubezpieczeniem oraz realizacji świadczeń ubezpieczeniowych;

* utrwalanie przez organizatora wizerunku uczestnika w trakcie imprezy turystycznej w celu przygotowania relacji filmowej oraz zdjęciowej z imprezy turystycznej, w tym na udostępnienie relacji filmowej w serwisie YouTube oraz zdjęć z imprezy na stronie internetowej organizatora;
* otrzymywanie od organizatora informacji drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej podany w niniejszej umowie, w tym w szczególności informacji organizacyjnych dotyczących imprezy turystycznej oraz informacji handlowych, jak również na wykonywanie połączeń głosowych na podany przez klienta w niniejszej umowie numer telefonu w celach organizacyjnych i marketingowych organizatora. (...)”

Tu spieszymy z wyjaśnieniami – niezaznaczenie przez Państwa jednej z wyżej przedstawionych zgód skutkuje odmową przyjęcia dziecka na obóz. Punkt pierwszy jest dosyć oczywisty – jako organizator musimy mieć Państwa zgodę na przekazanie danych osobowych ubezpieczycielowi, aby ten objął wszystkich uczestników naszych wyjazdów ochroną ubezpieczeniową.

Wyjaśniając punkt drugi – ponieważ fotorelacje są elementem naszej kompleksowej oferty, nie jesteśmy w stanie jej zrealizować dla osób, które takiej zgody nie wyrażą. Nie wyobrażamy sobie bowiem wykluczania dziecka z jakiejkolwiek aktywności tylko dlatego, że jego wizerunek nie może ukazać się w relacji zdjęciowej z wydarzenia. Podobnie przy realizacji filmów campowych – na części campów rokrocznie realizujemy filmy, które później mają za zadanie pokazać rzeczywistość campową przyszłym uczestnikom. Scenariusze zakładają zobrazowanie życia campowego od pierwszej chwili na campie aż do uroczystego zakończenia apelem. Tutaj również odsunięcie któregokolwiek z dzieci w trakcie realizacji materiału z pola kamery jest dla nas niewyobrażalne i zniweczyłoby nasz cały wysiłek tworzenia jednej wielkiej campowej społeczności.
Kolejny punkt – Państwa zgoda umożliwia nam korzystanie z tzw. końcowych urządzeń komunikacyjnych w kontakcie z Państwem. Oznacza to zgodę na wykonywanie do Państwa telefonów czy wysyłkę e-maili. Bez możliwości użycia tych narzędzi nie jesteśmy w stanie obsłużyć Państwa rezerwacji, powiadomić o np. spotkaniach przedobozowych czy zbiórkach.
Prosimy zatem o wyrozumiałość i skrupulatne wypełnianie przesyłanych przez nas dokumentów. Każda informacja dotycząca dziecka może okazać się istotna podczas trwania obozu.

Agnieszka Kazimierczak
Dyrektor PR&CSR

Uroczyste Podsumowanie Sezonu 2016

W dniach 15-16 października odbyło się coroczne zakończenie sezonu. W uroczystości na Campie Tarda wzięło udział ponad 170 osób. Na początek odbył się apel, a następnie wspólny taniec integracyjny na rozgrzewkę na świeżym powietrzu. Odbyły się także różne zajęcia pod wspólnym tytułem Kadra-Kadrze. Można było wziąć udział w intelektualnym quizie, w Tardiadzie, sprawdzić się w parku linowym, poćwiczyć jogę. Po obiedzie wszyscy zebrali się na podsumowaniu sezonu. Goście obejrzeli m.in. nowe filmy o campach i obozach, wysłuchali prezentacji na temat pozycji firmy CHRIS na rynku turystyki dziecięcej i młodzieżowej.

bal.jpg

Właściciel firmy, Krzysztof Alchimowicz podzielił się swoimi obserwacjami dotyczącymi funkcjonowania campów w Anglii i Walii oraz nakreślił działania planowane na najbliższy okres. Przedstawiono również nowego kierownika ośrodka w Radkowie oraz nowego kierownika ośrodka i Campu Drawa. Wieczorem gospodarze Campu Tarda, właściciele, kadra kierownicza, pracownicy biura i zaproszona kadra spotkali się na wspólnym zdjęciu na galowo. Zanim jeszcze rozpoczął się bal do białego rana, właściciele i kierownik programowy dziękowali kierownikom za pracę w 2016 roku. Wieloletni kierownik Campu Serwy, który zmienia stanowisko i będzie w firmie pełnił od nowego sezonu rolę szkoleniowca dla kadr kierowniczych, otrzymał w podziękowaniu piękny, specjalnie dla niego przygotowany, profesjonalnie wydany album ze zdjęciami i zabawnymi komentarzami składającymi się na historię w pigułce jego pracy na Campie Serwy.

Wszyscy bawili się dobrze, impreza była w dobrym stylu, a w niedzielę rano każdy z uczestników stawił się na apel. Sezon 2016 został oficjalnie zamknięty. Wszystkim dziękujemy za wyjątkową atmosferę spotkania i świetną zabawę. Do zobaczenia w sezonie ZIMA 2017!

Zapraszamy do obejrzenia GALERII z uroczystego podsumowania sezonu 2016.

Anna Zaremba-Gonczar
p.o.Kierownika Działu HR

Fotorelacja Camp Drawa

Dzisiaj zapraszamy na spacer po naszym najnowszym campie. Więcej zdjęć znajdą Państwo w galerii na naszej stronie internetowej TUTAJ.

csm_dr01_ed32a1cd58.jpg

csm_dr02_c373f0000b.jpg

csm_dr07_3a4f386456.jpg

csm_dr05_2ed32b08a6.jpg

csm_dr10_d4e294e1e5.jpg

csm_dr11_7327e660cd.jpg

Zaproszenie na Planszówki na Narodowym 26.11.2016

W sobotę 26 listopada w godzinach 10:00- 20:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejna edycja "Planszówek na Narodowym".

Firma CHRIS będzie wspierać organizację imprezy jako główny partner wydarzenia.
W jednej z sal można będzie spotkać się z instruktorami i uczestnikami obozu Gildia Gier, porozmawiać o projekcie Gildii Gier na naszym najnowszym Campie DRAWA, a przede wszystkim pograć!
Jeśli nasi uczestnicy obozów z grami lub pasjonaci gier bitewnych, karcianych czy planszówek, mieliby ochotę wziąć udział w wydarzeniu w charakterze wolontariuszy, zapraszamy serdecznie – prosimy o przesłanie zgłoszenia pod adres mailowy: chris@chris.com.pl.

Podczas imprezy udostępnimy nasz katalog na sezon LATO 2017.

Do zobaczenia na Narodowym!

Zespół CHRIS

IMG_1483.JPG

IMG_1486.JPG

IMG_1529.JPG

Zielony Camp Junior

Camp Junior poza sezonem przechodzi ogromne przeobrażenie. Celem prowadzonego na terenie campu projektu jest zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło budynku Campu Junior poprzez termomodernizację i wykorzystania odnawialnych żródeł energii. Realizacja inwestycji pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną dla budynku o 88,58% rocznie.
O postępach w realizacji projektu będziemy pisać w kolejnych numerach newslettera.

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.