CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 34/2017 17.03.2017

dziekujemy_ferie.png

Jeszcze kilka słów o sezonie ZIMA 2017

Szanowni Państwo,

nasze ferie zimowe zakończyły się niemal trzy tygodnie temu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz kadrze za ten wyjątkowy czas w samym środku zimy, a Państwu za zaufanie i powierzenie nam pod opiekę najważniejszych osób w życiu.
Po raz kolejny poprosiliśmy zarówno Państwa, jak i wszystkich uczestników o wypełnienie anonimowych ankiet i ocenę naszych obozów. I jak zwykle mogliśmy liczyć na spory odzew. Z wypowiedzi Państwa jasno wynika fakt, że temat wyjazdów zarówno letnich, jak i zimowych jest żywy, ważny dla wszystkich domowników i szczegółowo omawiany wspólnie z dziećmi.

14-02-2017 21-50-063335b6a6214a.jpg

Obecnie nad wynikami ankiet pracują dział rekrutacji, dział programowy, biuro obsługi klienta oraz inne działy zaangażowane w proces przygotowania i realizacji oferty dla dzieci i młodzieży. Z opiniami Państwa zapoznali się także kierownicy wszystkich naszych wyjazdów zimowych.
Znakomita większość ankiet to bardzo wysoka ocena naszych obozów. Cieszymy się również, że dzieci tak lubią do nas wracać.
W tym roku możliwość korzystania z telefonów pozostała praktycznie jedynie na obozach zimowych we włoskich Dolomitach – w kilku ankietach proszą Państwo o wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z telefonów i tam! Cieszymy się bardzo, że udało nam się przekonać Państwa do tak kontrowersyjnego dla niektórych jeszcze trzy lata temu pomysłu. Cieszy nas również to, że młodzież widzi sens wprowadzania takiego ograniczenia, choć nie łudźmy się, że przekonaliśmy 100% – kilkoro uczestników w każdym sezonie potrafi przywieźć nawet po kilka telefonów, aby tylko pozostać „w sieci”. Tu liczymy na Państwa wsparcie już w najbliższym sezonie letnim.
Wielu rodziców podnosiło kwestię długości trwania obozów. Rozważamy rozszerzenie oferty programów tygodniowych w przyszłym sezonie, tak aby nasi młodzi campowicze mieli szansę i intensywnie pojeździć na nartach czy snowboardzie, a w kolejnym tygodniu odpocząć od szkoły i codziennych obowiązków w domu lub wybrać się na rodzinny wyjazd zimowy.
Po raz pierwszy uczestników gościł Camp Drawa – zimą to przede wszystkim Gildia Gier, latem podobnie jak Camp Tarda czy Osada – królestwo dla niezdecydowanych. Uczestnicy wybierać będą własny program z przebogatej oferty zajęć campowych – począwszy od smoczych łodzi na majsterce i parku linowym skończywszy.
W tym roku podczas zimowego Campu Serwy atrakcje stanowiły wyprawy przyrodnicze na nartach biegowych – szkoda, że w drugim tygodniu niestety nie było już warunków śniegowych na kontynuację tych zajęć.
Camp Tarda tej zimy dzięki sprzyjającej aurze zapewnił nowe atrakcje, np. łowienie pod lodem.
Obozy narciarskie zarówno w Dolomitach, jak i w Muszynie i Radkowie – na szczęście „po śniegu”. W Radkowie po raz pierwszy od kilku lat udało się nawet zabrać dzieci na narty biegowe.
Mamy nadzieję, że ze wszystkimi uczestnikami naszych zimowych obozów spotkamy się już latem, albo jeszcze wcześniej – na zielonych szkołach!
Do zobaczenia!

Agnieszka Kazimierczak
Dyrektor PR&CSR

Chwalimy naszą młodzież…

Zasłużyli na pochwały!!!

Podczas tegorocznych ferii zimowych w kursach narciarskich i snowboardowych przygotowujących do roli instruktora wzięło udział ponad 60 uczestników. Instruktorska ścieżka kariery jest wieloetapowa, dlatego kursów było kilka. Najmłodsi 12- i 13-letni uczestnicy podnosili poziom swoich umiejętności w ramach szkolenia na stopień demonstratora. Na zakończenie kursu musieli również wykazać się znajomością historii narciarstwa i Narciarskiego Regulaminu Sportowego.

22-02-2017 18-05-5569951f6a720f.jpg

Poszerzony zakres wiedzy i umiejętności praktycznych mieli kwalifikanci, którzy – mamy nadzieję – w przyszłych sezonach wezmą udział w szkoleniu na stopień pomocnika instruktora PZN. Na tym poziomie szkolenie wkracza na bardzo wysoki poziom. Z tego też względu przyszli pomocnicy całość kursu mają podzielony na dwa etapy: cz. 1 Techniczna (doskonalenie techniki jazdy), cz. 2 Metodyczno-sportowa (jazda sportowa, praca z grupą oraz metodyka nauczania). Zaliczenie obydwu części otwiera drogę do stopnia instruktora SITN, trzeba jeszcze tylko zdać Egzamin Regionalny. I ta sztuka udała się wszystkim którzy bezpośrednio po kursie w Falcade pojechali na egzamin do Szczyrku. Pięciu uczestników kursu w dobrze zdało egzamin. Dzięki temu stali się pomocnikami instruktora PZN oraz instruktorami SITN. Od tego momentu nabyli uprawnienia do samodzielnego szkolenia w licencjonowanej szkole narciarskiej po uzyskaniu pełnoletniości. Całej piątce gratulujemy i zapraszamy do współpracy!
Snowboardziści szkolili się w ramach kursów na II i III stopień sprawności snowboardowej. Kurs ukończyło 9 osób, z czego czwórka III stopień sprawności. Przed nimi pozostał ostatni etap… w przyszłym roku kurs instruktora SITS. Trzymamy kciuki.

Paweł Błażowski
Kierownik Programowy

Umiejętności na całe życie - wiara w siebie

Jakie ma znaczenie?
Jak wychowuje w tym zakresie pobyt na Campie CHRIS?
Jedną z najważniejszych wartości właściwego wychowania jest przekazanie małemu człowieczkowi WIARY W SIEBIE. Nie wystarczą tu komentarze rodziców i dziadków, jakie często dziś słyszymy: ‘jesteś wspaniały’, ‘doskonale’, ‘świetnie sobie radzisz’. Wychowanie bezstresowe może bowiem doprowadzić do załamania się młodego człowieka w momencie, gdy spotka się w życiu z jakąkolwiek porażką lub nieprzychylną oceną.
Jeśli uda się nam właściwie zaszczepić wiarę w siebie, kolosalnie zmienimy jakość życia dorastającego i dorosłego już człowieka niezależnie od późniejszych warunków zewnętrznych.
Wiara w siebie jest niezwykle ważnym warunkiem udanego życia. Czy można jej nauczyć?

16-02-2017 19-43-22f5aea1d0d95c.jpg

W filozofii wychowania firmy CHRIS – nie tyle uczymy wiary w siebie, co stwarzamy warunki jej zdobywania i budowania; warunki, w których dziecko, młody człowiek pokonuje trudności i stawiane przed nim zadania; nierzadko stawia czoła porażce, ale tu uczy się, że to rzecz normalna, zdarza się każdemu.
Ponieważ wiele zadań to zadania zespołowe – zarówno sukces, jak porażkę przeżywa dziecko razem z kolegami i koleżankami.
System odznak, zawody, w których zdobywa się medale, pokazy tańca, etiud filmowych i teatralnych, wernisaże prac plastycznych – to tylko systemowe możliwości wzmacniania nastawienia na działanie, dążenie do celu, pokonywanie trudności, również takich jak własna nieśmiałość i właśnie brak wiary w siebie.
Poza systemowymi możliwościami, jakie stwarza w tym zakresie rzeczywistość campowa, kluczowe dla nas jest szkolenie kadry w taki sposób, żeby ze swoimi podopiecznymi umiała pracować nad kształtowaniem wiary w siebie, żeby nastawiona była na wychowanie dzieci w duchu doskonalenia nie tylko swoich wyników sportowych, ale doskonalenia swoich wszelkich umiejętności, a także hartu ducha. Ale uwaga: to wszystko w atmosferze wspólnej zabawy – bo to są wakacje.
Tworzymy wakacje wartościowe, gdzie osią wszystkich innych wartości – takich jak współdziałanie w grupie, szacunek do innych i w równym stopniu do otaczającej – jest wartość wiary w siebie. Wzbogacone o taką wartość powinno wrócić z campu każde dziecko.
Na tym nam zależy i stale nad tym pracujemy, żeby wychowanie było z pożytkiem dla jakości przyszłego życia dla każdej osoby, a przez to również dla otoczenia, w którym przyjdzie jej żyć.

Anna Zaremba-Gonczar
Kierownik Działu HR

Białe Szkoły CHRIS

Drugi rok z rzędu Camp Radków gościł uczniów warszawskich liceów na Białych Szkołach. W tym roku odbyły się 3 takie wyjazdy. Odwiedzili nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego i dwie grupy licealistów z Liceum im. Klementyny Hoffmanowej. Nasi goście spędzili w Radkowie 7 dni. Codziennie jeździli na stoki w Zieleńcu, gdzie instruktorzy prowadzili zajęcia z narciarstwa lub snowboardu na każdym poziomie zaawansowania. Po powrocie do ośrodka chętni mogli wziąć udział w zajęciach popołudniowych, takich jak: gry zespołowe na hali gimnastycznej, łyżwy, basen turnieje ping-pong, piłkarzyki, czy też spędzić czas z kolegami, grając w gry planszowe. Na wyjeździe nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska i dyskoteki.
Warunki na stoku w czasie Białych Szkół były naprawdę rewelacyjne! Nawet na ostatniej Białej Szkole, która odbyła się w marcu, sypał śnieg. Bardzo ucieszył nas fakt, że żaden z naszych gości nie doznał kontuzji podczas pobytu w Radkowie.

To były naprawdę miłe 3 tygodnie. Zarówno uczestnicy, jak i nauczyciele chwalili zajęcia na stoku i te popołudniowe oraz oczywiście kuchnię Radkowską. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Martyna Żwan
Kierownik Białych Szkół na Campie Radków

Wiosna, wiosna, wiosna ... na Campie Junior

Choć czasem jeszcze przerywana śniegiem i przygruntowym przymrozkiem, to jednak wszystkie znaki na niebie (przelatujące klucze gęsi i głośne nawoływania żurawi) i na ziemi (przebiśniegi i krokusy) świadczą o tym, że wiosna nadchodzi. A z wiosną kończą się prace remontowe na Juniorze. W kotłowni cicho szemrze pompa ciepła, dogrzewając i susząc wyremontowane budynki, stołówka z nowymi oknami zaczyna powoli wyzierać spod poremontowego pyłu, a budynek kuchni pyszni się nową drewnianą elewacją. Trwają jeszcze ostatnie prace przy wykańczaniu schodów wejściowych do ośrodka i do stołówki. Nad tymi ostatnimi cieśla zaczął stawiać przeszklone zadaszenie, tak by oczekujący na posiłek mogli się schronić przed deszczem czy słońcem. W budynku głównym zakończono już prace remontowe klatki schodowej. Nowe witryny okienne wpuszczają więcej światła, a turkusowa żywica na ścianach znacznie rozweseliła korytarze wejściowy i górny. Poprawiło się także bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Zamontowaliśmy nową centralę oddymiania klatki schodowej wraz z ogromnymi oknami dachowymi, dzięki którym na górny korytarz wpada więcej światła, a w razie zagrożenia, poprzez przemyślny system siłowników, całą klatkę schodową łatwiej będzie przewietrzyć. Głównym naszym zmartwieniem są teraz tereny zielone… no może nie do końca zielone. Na razie jest to goła ziemia, ale już wynawożona odpowiednimi nawozami, wyrównana – oczekuje na siew trawy. A potem to już tylko ciepło…ciepło… ciepło…. I zielono!!!

Piotr Hoffmann
Kierownik Ośrodka Camp Radków

1 (2).JPG

1 (13).JPG

1 (16).JPG

1 (10).JPG

1 (1).JPG

1 (7).JPG

Pozdrowienia z USA

Kilka dni temu otrzymaliśmy list od Wiktora Jaszczaka - świetnego pływaka z Wrocławia, naszego byłego podopiecznego, którydzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu jest na stypendium na jednym w uniwerystetów w USA. Zachecamy do lektury, jest naprawdę inspirująca.

Chciałbym się podzielić z Państwem moimi wrażeniami po 2 miesiącach spędzonych na studiach w Grand Canyon University w USA. Dzięki wynikom jakie osiągnąłem na zawodach w Polsce jestem tutaj na pełnym stypendium, bez tego moja nauka tutaj byłaby niemożliwa do zrealizowania. Muszę powiedzieć, że moja decyzja związana z przyjazdem do USA na studia była znakomita. Niesamowite doświadczenie, mówię to dopiero po 2 miesiącach pobytu tutaj, więc aż strach pomyśleć co będzie po 4 latach studiów jakie mnie tutaj czekają. Mogę powiedzieć że wszystko wokół mnie jest nowe (ludzie, obyczaje, język).

campus2.jpg

Myślę, że jestem szczęściarzem ponieważ trafiłem na bardzo przyjazną drużynę pływacką. Nasz kampus jest niesamowity, bardzo dużo budynków jest nowych. Naprawdę aż chce się uczyć I trenować, do tego wspaniała pogoda - teraz mamy 30 stopni dzień po dniu. Myślę że nie mogłem trafić lepiej. A to wszystko byłoby zdecydowanie niemożliwe do zrealizowania bez Państwa pomocy, naprawdę serdecznie Państwu DZIĘKUJĘ!

Spełniłem również jedno z moich marzeń - uczestniczyłem w meczu NBA na żywo ;))

Przesyłam parę zdjęć naszego kampusu oraz jedno zdjęcie z ostatnich zawodów. (Na zdjęciu z zawodów noszę fioletową bluzę)

Pozdrawiam serdecznie ze słonecznej Arizony!

Wiktor Jaszczak

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.