CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 35/2017 13.04.2017

wielkanoc_2017_sq.png

Szkolenie dla kadry kierowniczej CHRIS

Tradycyjnie jak co roku odbyło się szkolenie kadry kierowniczej firmy CHRIS: kierowników campów, baz, wędrówek, kierowników grup obozowych, grup wiekowych, kierowników ośrodków, kierowników zielonych szkół, którzy podejmą pracę lub będą ją kontynuować w sezonie wiosna i lato 2017. W szkoleniu udział wzięli również pracownicy działu obsługi klienta i działu rekrutacji, kierownictwo działu finansowego. Łącznie szkoliło się ponad 70 osób.
Szkolenie miało miejsce na campie Tarda od czwartku do niedzieli (6-9.04).

szkolenie_tarda_2017.jpg

Kierownicy przygotowywali się między innymi do szkoleń, które będą prowadzić dla swoich instruktorów i wychowawców w czerwcu, na tydzień przed rozpoczęciem pracy. Tematami przewodnimi szkolenia były jak zawsze metodyka, relacje, potrzeby dzieci w różnych grupach wiekowych, edukacja na campie. Rozważano również wspólnie metody podnoszenia jakości, utrzymania i doskonalenia standardów bezpieczeństwa; tworzono zespoły na różnych poziomach, które w formie warsztatów opracowywały procedury efektywnej komunikacji i współpracy.
Wszystkie działania szkoleniowe miały na celu dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, co w efekcie ma jeszcze lepiej przygotować wszystkie ogniwa w firmie do stworzenia najciekawszych, najbardziej edukacyjnych, rozwijających i pod każdym względem bezpiecznych wakacji dla Państwa dzieci.

Anna Zaremba-Gonczar
kierownik działu HR

Umiejętności na całe życie - współpraca w grupie cz.1

Każdy z nas wchodzi w skład jakiejś społeczności. Czy tego chcemy czy nie, należymy do grupy lub zespołu. I to od każdego z nas zależy, jak bardzo chcemy się w tę społeczność zaangażować. To my decydujemy, jak bardzo będziemy skuteczni w osiąganiu konkretnych celów. Własnych i grupowych. Z poziomem zaangażowania i chęcią do współpracy jest tak samo jak z wyborem zawodu, hobby czy miejsca do zamieszkania. Ważne jest, aby być przygotowanym do dokonywania wyborów w sposób świadomy i dysponować narzędziami umożliwiającymi współpracę na wybranym przez siebie poziomie.
Dzieci w procesie dojrzewania poznają narzędzia i nabywają umiejętności współpracy z otoczeniem najczęściej nieświadomie – w trakcie zabaw, drobnych konfliktów, ustalania kto i kiedy będzie bawił się ulubioną zabawką czy kto na obozie będzie spał na łóżku piętrowym. Uczą się, obserwując otaczające je środowisko i podglądając relacje między innymi dziećmi i dorosłymi. Umiejętności nabyte w młodym wieku pozostaną do końca życia. One będą determinowały to, jak w życiu dorosłym odnajdą się w akademiku, w pracy, w założonych przez siebie rodzinach i jak bardzo będą mogły na te społeczności mieć wpływ.

29-08-2016 01-58-25f782da5a609b.jpg

Proces nauki powinien odbywać się w sprzyjającym środowisku. Takim, które w bezpieczny sposób da dzieciom możliwość poznania i wypróbowania „podpowiadanych” i własnych recept na odnalezienie swojego miejsca w grupie. Każde dziecko zasługuje na to, aby mieć szansę spróbować samodzielnie rozwiązywać drobne konflikty. Nierzadko próbując zaangażować w ten proces nas, dorosłych.
Czy powinniśmy pomagać? Tak. Powinniśmy, wspierając, okazując zrozumienie i zaufanie, obserwując proces, podpowiadając oraz reagując w skrajnych sytuacjach.
Właśnie takiej postawy oczekujemy od kadry pracującej na campach. W trakcie przedsezonowych szkoleń dla kierowników, wychowawców i instruktorów poświęcamy temu zagadnieniu wiele czasu, warsztatów i wykładów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak to robić, jakich narzędzi do tego używać i kiedy je stosować. Wiele czynności wypływających z codziennego życia campowego i wiele elementów zajęć szkoleniowych ma na celu zbudowanie właściwych prospołecznych postaw obozowiczów i wzmocnienie poczucia własnej wartości każdego z nich. Służy budowie pozytywnych relacji na linii campowicz – campowicz oraz campowicz – kadra.
Proces nabywania tych umiejętności nie zawsze jest łatwy. Zdarza się, że towarzyszą temu emocje budzące niepokój, utratę zaufania do kolegi lub koleżanki z pokoju, grupy zajęciowej lub nawet do wychowawcy. Dlatego zdarza się, że prosimy Państwa jako rodziców o współpracę i pomoc w takich przypadkach. Państwo również wchodzicie w skład społeczności campowej. Często na odległość, czasem przed obozem lub po jego zakończeniu, ale w mocny sposób kształtujecie i macie wpływ na to, jakie emocje będą towarzyszyły Waszym dzieciom, kiedy na campie będą się uczyły współpracy w grupie.
Ponieważ w jednym artykule zdecydowanie nie da się wyczerpać tak istotnego tematu, zapraszamy do kolejnych numerów, w których będziemy kontynuować ten wątek.

Paweł Błażowski
kierownik programowy

Rodzinne Campy Majowe CHRIS zapraszają!

Przełom kwietnia i maja to wyjątkowy czas, w którym cała przyroda budzi się do życia. Zachęcamy Państwa do spędzenia tych kilku dni wspólnie ze swoimi rodzinami w najpiękniejszych zakątkach Polski.
Dla dzieci, rodziców i dziadków przygotowaliśmy kompleksową ofertę majówek. Na campie Tarda nie ma już miejsc, ale nadal serdecznie zapraszają campy Radków, Drawa i Serwy. Każdy z campów oferuje inny, intensywny i ciekawy program pobytu.

majowka_2017.JPG

Camp Drawa zaprasza na wyprawę smoczymi łodziami, do nowego parku linowego, udziału w rozmaitych grach z wykorzystaniem bogatego zaplecza Gildii Gier, na wycieczki rowerowe, kajakowe, gry zespołowe, ognisko – a w wolnej chwili – do sali bilardowej.
Camp Serwy zaprasza na niezwykle ciekawe zajęcia przyrodnicze w terenie i w pracowni przygotowane przez doktora biologii Michała Skierczyńskiego. Oprócz tego tenis, ścianka wspinaczkowa, park linowy, łucznictwo, kajaki i wiele innych zajęć tematycznych.
Na Campie Radków już pierwszego wieczoru zostaniemy porwani na doroczne święto czarownic do czeskiego Bożanowa, a wszystko to w niezwykłej scenerii Gór Stołowych. W kolejnych dniach wybierzemy się na piesze wycieczki do Narodowego Parku Gór Stołowych, skorzystamy z pracowni ceramiki i malarskiej, będziemy strzelać z łuku, korzystać ze ścianki wspinaczkowej i grać w gry świata.
Na każdym campie przygotowaliśmy dla Państwa ponad 10 zróżnicowanych tematycznie zajęć, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Sami Państwo wybiorą, w których zajęciach chcą uczestniczyć.
A jeśli wolą Państwo poczytać książkę, pojeździć rowerem po okolicy lub wybrać się na samotną eskapadę kajakiem, dzieci mogą w tym czasie skorzystać z zajęć pod okiem naszych instruktorów. Na najmłodszych czekają nasze instruktorki i instruktorzy, którzy w wyznaczonych godzinach zapraszają do przedszkola campowego.
Rezerwacje przyjmowane są bezpośrednio przez ośrodki.
Pełna oferta majówek i kontakt do ośrodków jest na naszej stronie internetowej pod linkiem:
http://www.chris.com.pl/oferta/majowki-2017/
Miło nam będzie gościć Państwa na naszych campach. Zapraszamy serdecznie
Zespół CHRIS

Z ostatniej chwili - recertyfikacja na nową normę ISO 9001:2015

Miło nam poinformować, że w dniu 11 kwietnia nasza firma przeszła pomyślnie proces recertyfikacji na nową normę ISO 9001:2015.
Jako nieliczni z branży posiadamy ten właśnie certyfikat potwierdzający jakość usług. Jako jedni z pierwszych podjęliśmy się również recertyfikacji na normę, która postawiła przed nami nowe wyzwania w dążeniu do jak najwyższej jakości i stadnardów.

Agnieszka Kazimierczak
Pełnomocnik ds. Systemu Zarzadzania Jakością

Wieści z Campu Drawa

Co się dzieje na najmłodszym z naszych campów? Pomimo świetnej infrastruktury ośrodka, pracy jest mnóstwo. Stawiamy przepiękny, drewniany pawilon łuczniczy. Właśnie przyjechały kajaki – tym razem w nietypowych kolorach. Wszystkie pokoje już wyposażone są w łóżka zgodne z naszymi standardami. Rowery są właśnie składane. I co najważniejsze – już na majówkę funkcjonować będzie nowiutki park linowy!
Ze wszystkimi zadaniami dzielnie radzi sobie cała ekipa Campu Drawa wspierana specjalistami z firm zewnętrznych. Tak, aby było bezpiecznie, estetycznie i użytecznie.
Do zobaczenia na Campie Drawa!

Camp_Drawa_7.jpg

Camp_Drawa_1.jpg

Camp_Drawa_3.jpg

Camp_Drawa_2.jpg

Camp_Drawa_4.jpg

Camp_Drawa_5.jpg

Fotorelacja ze szkolenia przygotowujacego do sezonu LATO 2017

IMG_2250.JPG

IMG_2283.JPG

IMG_2375.JPG

IMG_2418.JPG

IMG_2543.JPG

IMG_2631.jpg

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.