CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl  
 

Newsletter CHRIS nr 37/2017 23.06.2017

 
 

LATO !

Lato to nie tylko wakacje dla dzieci, ale i dla rodziców mniej obowiązków, dłuższe dni i więcej czasu na relaks czy pasje. Zatem korzystajmy z tego pięknego okresu jak najintensywniej, a my wszytkim życzymy.....

slonecznewakacje5.jpg

Podziękowania za dary dla Domu Dziecka

W sobotę 10 czerwca w hali Politechniki Warszawskiej odbyły sie coroczne spotkania przedobozowe z rodzicami uczestników wyjeżdżających z naszą firmą na letnie obozy i wędrówki. Tego samego dnia zorganizowaliśmy zbiórkę niezbędnych produktów higienicznych dla podopiecznych jednego z Domów Dziecka w Warszawie.

Szymon_1a.jpg

Dzięki wielkiemu sercu przybyłych rodziców, zgromadziliśmy znaczną ilość artykułów pierwszej potrzeby oraz kosmetyków i słodyczy. Wśród ofiarowanych rzeczy znalazły się również karty podarunkowe, które w szczególności starszym wychowankom dadzą możliwość samodzielnego wyboru niezbędnych produktów pielęgnacyjnych.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję ogromnie dziękujemy!

Cykl szkoleń przedobozowych dla kadry

Ostatni weekend to czas szkoleń kadry przed rozpoczynającymi się 25 czerwca campami. Kierownicy , ich zastępcy, kierownicy grup wiekowych razem z kadrą instruktorską i wychowawczą przygotowywali się do przyjazdu ich podopiecznych. Zajęcia miały charakter głównie warsztatowy i obejmowały zagadnienia nie tylko szeroko pojętego bezpieczeństwa uczestników ale również efektywnego prowadzenia zajęć specjalistycznych. Oczywiście logistyka na campie,  kto, co, gdzie, kiedy, jak długo i na czym?

Szkolenie kadry.jpg

No i super ważna cześć miękka, czyli jak to zrobić by wszyscy czuli się akceptowani a relacje międzyludzkie nacechowane były wzajemnym szacunkiem. To bardzo trudna część ,ale od świadomości kadry w tym zakresie bardzo dużo zależy. W tym roku na niektórych campach odbyły się również zajęcia dla kadry z przyrody. Będą one kontynuowane w czasie trwania turnusów aby kadra mogła skuteczniej przybliżać uczestnikom otaczającą ich przyrodę.

Ahoj przygodo...czyli jak dobrze przygotować dziecko na wyjazd

Już w najbliższą niedzielę rusza pierwszy turnus naszych letnich campów. Jak przygotować dziecko do podróży? To jedno z najczęstszych pytań, które zadają sobie rodzice nie tylko pierwszorocznych campowiczów.
Jako mama sama przygotowuję swoje córki na wyjazdy wakacyjne i staram się, aby ten dzień był dla nas jak najmniej stresujący. Proponuję wspólne lekkostrawne śniadanie lub w przypadku wyjazdów popołudniowych – lekki obiad.
Spakujmy dziecku na drogę małą kanapkę, jakiś owoc, a do picia najlepiej wodę niegazowaną. Dzieci jadą tylko kilka godzin i taka ilość jedzenia wystarczy w zupełności. Proszę pamiętać, że dzieci po dotarciu na camp dostają ciepłą obiadokolację, więc na pewno nie ma potrzeby przygotowywania wyżywienia na cały dzień. Dzieciom, które źle znoszą podróż, należy przed wyjazdem podać leki na chorobę lokomocyjną. My w swoich apteczkach oczywiście również dysponujemy takimi lekami, ale podanie ich na placu zbiórki może być zbyt późne – większość lekarstw należy przyjąć na pół godziny przed jazdą.
W momencie przyjścia na plac odjazdów autokarów nigdzie nie muszą się Państwo rejestrować.

Zdjęcie pakowanie.jpg

Należy tylko podejść do tablic, na których wiszą listy dzieci z numerem wyznaczonego autokaru. A potem wystarczy udać się do oznakowanego autokaru i oddać dziecko pod nasze skrzydła.

Proszę przekazać dzieciom, że w trakcie drogi do ich dyspozycji są wychowawcy i instruktorzy jadący z nimi w autokarze – dzieci mogą ich prosić o pomoc w każdej chwili. Ważne jest, żeby dzieci ośmielone przez Państwa rozmową na ten temat jak najszybciej zgłaszały wszelkiego rodzaju gorsze samopoczucie lub potrzeby fizjologiczne w czasie podróży.
Często dość trudnym momentem jest sam odjazd. Tutaj my staramy się, aby ten czas skrócić do minimum i do Państwa mamy prośbę o to samo. Gdy już dziecko wsiądzie do autokaru, starajmy się nie wywoływać go do wyjścia. Krótsze pożegnania są łatwiejsze zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.
Najmłodszym dzieciom warto dać na drogę małą przytulankę, aby łatwiej im było oswajać nową rzeczywistość.
My, jako rodzice dzieci, które już wyjeżdżały na samodzielne wakacje, polecamy skorzystać z odrobiny czasu wolnego, jaki dostajemy po wyjeździe dziecka na camp. W trakcie roku szkolnego bardzo trudno przecież o czas, w którym można do woli czytać, oddać się pasji czy iść na wieczorny seans ze znajomymi do kina.
Do zobaczenia przy autokarach!
Monika Zalewska
Specjalista ds Obsługi Klienta CHRIS

Tarapaty

Z przyjemnością informujemy, że na uczestników trzeciego turnusu obozu filmowego Campu Radków czeka niespodzianka.

PLAKAT.jpg

Gościem specjalnym obozu będzie reżyserka  filmu „Tarapaty” pani Marta Karwowska. Realizacja filmu właśnie się zakończyła, a jego premiera odbędzie się we wrześniu tego roku.  Nasz gość przeprowadzi dla uczestników obozu filmowego warsztaty wprowadzające w tajniki sztuki reżyserskiej, opowie o realizacji filmu „Tarapaty” i odpowie na  pytania.
Nie jest to jedyna atrakcja związana z filmem „Tarapaty”. Otrzymaliśmy sto podwójnych zaproszeń na wrześniowy, przedpremierowy pokaz filmu! Zostaną one rozlosowane wśród tegorocznych uczestników  campów .

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

 https://youtu.be/YLLgfmzDy4A

Nasze bazy i campy czekają już tylko na WAS!

Osada.jpg

 

Drawa.jpg

 

junior.jpg

 

odkrywcy.jpg

 

serwy.jpg

 

Tarda2.jpg

 

radków2.jpg

 

wiking.jpg

 

rejs.jpg

 
   
 

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.