CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

Newsletter CHRIS nr 39/2017 29.08.2017

dziekujemy.png

Ankiety i analizy

Jak zwykle nie zawiedli nas Państwo i po każdym z turnusów na naszą prośbę oceniali Państwo nasze usługi – zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i programowym. Wypowiadali się Państwo na temat wychowawców i instruktorów, sposobu prowadzenia zajęć, wyżywienia, zakwaterowania, parkingu wyjazdowego.

Za każdy głos serdecznie dziękujemy. Szczególnie ważny jest dla nas fakt dzielenia się z nami odczuciami i emocjami dzieci. My na campach często nie usłyszymy tego, o czym dzieci chętnie po powrocie rozmawiają z najbliższymi. A dzięki Państwu mamy szansę poznać opinię naszych najmłodszych klientów.

Już od początku września przystępujemy do intensywnych prac podsumowujących bieżący sezon. Każdorazowo skutkują one zmianami w sezonie przyszłym. Istotnymi elementami analiz są ankiety zarówno te wypełniane przez Państwa, jak i przez naszych uczestników na campach i w bazach. Nie uchodzą naszej uwadze również wszelkie Państwa uwagi przekazywane na placu wyjazdowym czy w biurze.

Liczymy na rodziców ostatniego tegorocznego turnusu, że tak samo licznie jak rodzice z wcześniejszych turnusów podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Jeśli ktoś z Państwa nie wypełnił ankiety tuż po obozie, zachęcamy do skorzystania z linku i wypełnienia jej właśnie teraz: https://www.surveymonkey.com/r/Lato_2017_CHRIS

Ankiety można wypełniać do połowy września. Po tym terminie link zostanie wygaszony.

Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.
Zespół CHRIS

„Tarapaty” – warsztaty i pokaz przedpremierowy

„Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki stają złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń”*.

plakat.jpg

Na projekcję tego ciekawego filmu o przygodzie, przyjaźni i zaufaniu zapraszamy wszystkich naszych campowiczów. Premiera już 15 września w kinach w całej Polsce. Zwiastun filmu TUTAJ.
Do dyspozycji uczestników naszych obozów oddajemy łącznie 200 biletów (100 podwójnych zaproszeń) na pokazy przedpremierowe, które odbędą się 14 września w kinie Wisła na placu Wilsona w Warszawie. Każde dziecko, dla którego zostanie założona rezerwacja na bilet, będzie mogło zabrać ze sobą przyjaciela lub osobę dorosłą, która zaopiekuje się dzieckiem podczas seansu.
Dodatkowo 9 września dla chętnych dzieci z roczników 2001-2008 odbędą się zorganizowane specjalnie dla nas bezpłatne warsztaty z reżyserką filmu panią Martą Karwowską. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc tradycyjnie już przy zapisach na zajęcia bezpłatne liczy się kolejność zgłoszeń. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach mają zapewniony pojedynczy bilet na pokaz przedpremierowy.
Zapisy zarówno na pokaz przedpremierowy, jak i na zajęcia z Martą Karwowską rozpoczną się 2 września (sobota) o godzinie 10:00 wyłącznie za pomocą panelu on-line. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce „Aktualności”.

*Opis filmu pochodzi z materiałów dystrybutora.

Jesienna integracja

Wrzesień za pasem, koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Dla klas pierwszych liceum to całkiem nowe wyzwanie. Nowa przestrzeń, nadzieje i cele, nowi ludzie, a co za tym idzie – nowe relacje: przyjaźnie i antagonizmy) i mnóstwo pytań. Pierwsze dni w nowej szkole nie muszą wcale zacząć się standardowo – szukaniem „optymalnego” miejsca w szkolnej ławce z nieznajomym lub nieznajomą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyjazd integracyjny, który umiejętnie poprowadzony i odbywający się w odpowiedniej przestrzeni powoduje, że pierwsze dni w szkole zupełnie zmieniają swój charakter, a uczniowie rozpoczynają nowy rozdział swojego życia z bagażem wielu, już wspólnych przeżyć, którymi dzielą się przez długi czas w szkole i poza nią.

ankeity.jpg

Wiele szkół korzysta z naszych doświadczeń i organizuje wyjazdy integracyjne dla pierwszych klas liceów na naszych campach (Serwy, Tarda, Radków, Drawa, Junior). Nie wszyscy pamiętają, że jest to wspólne – uczniów i nauczyciela – tworzenie więzi w klasie. To, co zostanie wypracowane przez kilka dni wspólnego pobytu, przekłada się na późniejsze relacje uczniów w szkole czy klasie. Integracja nowych zespołów klasowych podczas takich wyjazdów dokonuje się w atmosferze rekreacji, otwartości na nowych kolegów, współdziałania w aktywnościach „bezpiecznych” emocjonalnie, czyli nieweryfikujących wiedzy i błyskotliwości intelektualnej uczestników. Są to warunki zdecydowanie inne niż zajęcia lekcyjne w sali szkolnej. Taki wyjazd daje uczniom również możliwość poznania wychowawców i nauczycieli od zupełnie innej strony – w sytuacjach niezwiązanych z ocenianiem, egzekwowaniem wiedzy – co bardzo korzystnie kształtuje stosunki między nimi. Młodzież jest skłonna zaufać nauczycielowi, staje się on im bliższy, a jednocześnie ma szansę pełnić rolę osoby znaczącej, autorytetu.
Dobrze zorganizowana integracja podczas Zielonej Szkoły sprawia, że trudny często dla młodych ludzi czas oswajania się z nową grupą rówieśników, z nowymi nauczycielami, nowymi wymaganiami edukacyjnymi dokonuje się płynnie i znacznie sprawniej aniżeli w sytuacji klasowo-lekcyjnej. Według opinii nauczycieli, którzy goszczą na naszych campach, kilka dni spędzonych razem z klasą pozwala im poznać uczniów i w ciągu krótkiego czasu wypracować relacje, na co w warunkach szkolnych muszą poświęcić około 2 lat pracy. Należy pamiętać, że celem wyjazdów integracyjnych jest rozwijanie poczucia przynależności do grupy, tworzenie wspólnoty klasowej, w której każdy będzie się czuł dobrze i bezpiecznie, lecz także poczucia wspólnoty z innymi uczniami szkoły, uczniami z innych, równoległych klas.

Kierownik Zielonych Szkoł
Marcin Lasota

Poobozowe ABC

Poobozowe ABC
Poniżej kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne tuż po zakończeniu obozów.
ODBIÓR RZECZY POZOSTAWIONYCH
– rzeczy pozostawione przez dzieci na campach: Tarda, Serwy, Radków, Osada, Junior i Drawa przechowywane będą w poszczególnych ośrodkach do 15 września. W celu odbioru rzeczy należy skontaktować się bezpośrednio z wyżej wymienionymi campami, korzystając z telefonów podanych do kontaktu z dziećmi;
– rzeczy pozostawione na pozostałych campach: Wiking, Morski i Odkrywców oraz na wędrówkach żeglarskich, w bazie na Helu czy wyjazdach zagranicznych wracają do biura w Piasecznie i tu będą przechowywane do 15 września;
– wszystkie rzeczy pozostawione w autokarach w drodze powrotnej przewożone są do biura w Piasecznie.
W celu zidentyfikowania i odebrania rzeczy prosimy o kontakt mailowy z biurem.
Po 15 września wszystkie nieodebrane rzeczy przekazane zostaną do placówek zajmujących się dziećmi w trudnej sytuacji życiowej.
FAKTURY ZA WYJAZD DZIECKA
Od momentu dopełnienia wszelkich formalności w ciągu trzech miesięcy od zakończenia obozu mogą Państwo poprzez panel on-line z konta użytkownika, który zakładał rezerwację, samodzielnie pobrać fakturę za obóz dziecka. W tym celu należy:
- wejść -> TUTAJ (ze strony głównej www.chris.com.pl w prawym górnym rogu w zakładkę „Rezerwuj obóz”)
- zalogować się, używając adresu e-mail, który podawali Państwo jako kontaktowy przy rezerwacji dziecka (jeśli nie pamiętają Państwo hasła, prosimy kliknąć opcję „Odzyskaj hasło”)
- pobrać właściwą dla danego dziecka i obozu fakturę z zakładki „Moje rezerwacje”.
Jeśli chcieliby Państwo uzyskać fakturę z podpisem, prosimy o wysłanie maila z danymi do faktury na adres chris@chris.com.pl lub na adresy przyporządkowane do poszczególnych campów. Proces wystawiania i wysyłki pocztowej faktur za pośrednictwem biura ze względu na wiele zgłoszeń w trakcie sezonu może potrwać do dwóch tygodni.
POBIERANIE ZDJĘĆ Z FOTORELACJI
Aby zapisać zdjęcie z wakacyjnych fotorelacji w dużej rozdzielczości, należy kliknąć wybraną miniaturkę zdjęcia (jeszcze niepowiększoną) prawym przyciskiem myszy i dla przeglądarek:
Mozilla FireFox oraz Internet Explorer wybrać opcję „Zapisz element docelowy jako... „(prosimy nie mylić z „Zapisz obrazek jako...”, ponieważ wtedy zapiszemy miniaturkę).
Dla wyszukiwarki Chrome prosimy wybrać opcję „ Zapisz link jako...”
Jeśli mają Państwo inne pytania, zachęcamy do kontaktu mailowego: chris@chris.com.pl lub telefonicznego: 22 737 05 00.

Wakacyjna radość pomagania

Dla nas to już kolejny rok, w którym kilkanaścioro dzieci z SOS Wioski Dziecięce oraz Centrum Administracyjnego nr 1 w Warszawie zechciały skorzystać z propozycji spędzenia wakacji razem z nami łącznie na kilku campach.

Nasze campy to miejsca stworzone z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Tak więc jest to najwłaściwsza przestrzeń do przyjęcia tych wyjątkowych uczestników. Z naszej strony finansujemy dzieciom różnorodne wyjazdy, dopasowane do ich zainteresowań i potrzeb. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie czasu pobytu dzieci na campie, na tworzenie relacji, poznanie nowych sportów, zdobywanie nowych umiejętności, których być może nie mogliby zdobyć w codziennym życiu.

Pomaganie jest proste - trzeba po prostu postanowić , że od dzisiaj dzielimy się z innymi tym, co dla nas najcenniejsze i najlepsze. Nasza ścieżka pomocy prowadzi przez campy.

Letnie wspomnienia

n1a.jpg

n2.jpg

n3.jpg

n5.jpg

n6.jpg

n7.jpg

n12.jpg

n14.jpg

n8.jpg

n10.jpg

n11.jpg

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.