|
Ankiety i analizy |
Jak zwykle nie zawiedli nas Państwo i po każdym z turnusów na naszą prośbę oceniali Państwo nasze usługi – zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i programowym. Wypowiadali się Państwo na temat wychowawców i instruktorów, sposobu prowadzenia zajęć, wyżywienia, zakwaterowania, parkingu wyjazdowego.
Za każdy głos serdecznie dziękujemy. Szczególnie ważny jest dla nas fakt dzielenia się z nami odczuciami i emocjami dzieci. My na campach często nie usłyszymy tego, o czym dzieci chętnie po powrocie rozmawiają z najbliższymi. A dzięki Państwu mamy szansę poznać opinię naszych najmłodszych klientów.
Już od początku września przystępujemy do intensywnych prac podsumowujących bieżący sezon. Każdorazowo skutkują one zmianami w sezonie przyszłym. Istotnymi elementami analiz są ankiety zarówno te wypełniane przez Państwa, jak i przez naszych uczestników na campach i w bazach. Nie uchodzą naszej uwadze również wszelkie Państwa uwagi przekazywane na placu wyjazdowym czy w biurze.
Liczymy na rodziców ostatniego tegorocznego turnusu, że tak samo licznie jak rodzice z wcześniejszych turnusów podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Jeśli ktoś z Państwa nie wypełnił ankiety tuż po obozie, zachęcamy do skorzystania z linku i wypełnienia jej właśnie teraz: https://www.surveymonkey.com/r/Lato_2017_CHRIS
Ankiety można wypełniać do połowy września. Po tym terminie link zostanie wygaszony.
Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Zespół CHRIS | |
„Tarapaty” – warsztaty i pokaz przedpremierowy |
„Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki stają złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń”*. |
 |
Na projekcję tego ciekawego filmu o przygodzie, przyjaźni i zaufaniu zapraszamy wszystkich naszych campowiczów. Premiera już 15 września w kinach w całej Polsce. Zwiastun filmu TUTAJ. Do dyspozycji uczestników naszych obozów oddajemy łącznie 200 biletów (100 podwójnych zaproszeń) na pokazy przedpremierowe, które odbędą się 14 września w kinie Wisła na placu Wilsona w Warszawie. Każde dziecko, dla którego zostanie założona rezerwacja na bilet, będzie mogło zabrać ze sobą przyjaciela lub osobę dorosłą, która zaopiekuje się dzieckiem podczas seansu. Dodatkowo 9 września dla chętnych dzieci z roczników 2001-2008 odbędą się zorganizowane specjalnie dla nas bezpłatne warsztaty z reżyserką filmu panią Martą Karwowską. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc tradycyjnie już przy zapisach na zajęcia bezpłatne liczy się kolejność zgłoszeń. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach mają zapewniony pojedynczy bilet na pokaz przedpremierowy. Zapisy zarówno na pokaz przedpremierowy, jak i na zajęcia z Martą Karwowską rozpoczną się 2 września (sobota) o godzinie 10:00 wyłącznie za pomocą panelu on-line. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce „Aktualności”.
*Opis filmu pochodzi z materiałów dystrybutora. |
Jesienna integracja |
Wrzesień za pasem, koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Dla klas pierwszych liceum to całkiem nowe wyzwanie. Nowa przestrzeń, nadzieje i cele, nowi ludzie, a co za tym idzie – nowe relacje: przyjaźnie i antagonizmy) i mnóstwo pytań. Pierwsze dni w nowej szkole nie muszą wcale zacząć się standardowo – szukaniem „optymalnego” miejsca w szkolnej ławce z nieznajomym lub nieznajomą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyjazd integracyjny, który umiejętnie poprowadzony i odbywający się w odpowiedniej przestrzeni powoduje, że pierwsze dni w szkole zupełnie zmieniają swój charakter, a uczniowie rozpoczynają nowy rozdział swojego życia z bagażem wielu, już wspólnych przeżyć, którymi dzielą się przez długi czas w szkole i poza nią. |
 |
Wiele szkół korzysta z naszych doświadczeń i organizuje wyjazdy integracyjne dla pierwszych klas liceów na naszych campach (Serwy, Tarda, Radków, Drawa, Junior). Nie wszyscy pamiętają, że jest to wspólne – uczniów i nauczyciela – tworzenie więzi w klasie. To, co zostanie wypracowane przez kilka dni wspólnego pobytu, przekłada się na późniejsze relacje uczniów w szkole czy klasie. Integracja nowych zespołów klasowych podczas takich wyjazdów dokonuje się w atmosferze rekreacji, otwartości na nowych kolegów, współdziałania w aktywnościach „bezpiecznych” emocjonalnie, czyli nieweryfikujących wiedzy i błyskotliwości intelektualnej uczestników. Są to warunki zdecydowanie inne niż zajęcia lekcyjne w sali szkolnej. Taki wyjazd daje uczniom również możliwość poznania wychowawców i nauczycieli od zupełnie innej strony – w sytuacjach niezwiązanych z ocenianiem, egzekwowaniem wiedzy – co bardzo korzystnie kształtuje stosunki między nimi. Młodzież jest skłonna zaufać nauczycielowi, staje się on im bliższy, a jednocześnie ma szansę pełnić rolę osoby znaczącej, autorytetu. Dobrze zorganizowana integracja podczas Zielonej Szkoły sprawia, że trudny często dla młodych ludzi czas oswajania się z nową grupą rówieśników, z nowymi nauczycielami, nowymi wymaganiami edukacyjnymi dokonuje się płynnie i znacznie sprawniej aniżeli w sytuacji klasowo-lekcyjnej. Według opinii nauczycieli, którzy goszczą na naszych campach, kilka dni spędzonych razem z klasą pozwala im poznać uczniów i w ciągu krótkiego czasu wypracować relacje, na co w warunkach szkolnych muszą poświęcić około 2 lat pracy. Należy pamiętać, że celem wyjazdów integracyjnych jest rozwijanie poczucia przynależności do grupy, tworzenie wspólnoty klasowej, w której każdy będzie się czuł dobrze i bezpiecznie, lecz także poczucia wspólnoty z innymi uczniami szkoły, uczniami z innych, równoległych klas.
Kierownik Zielonych Szkoł Marcin Lasota |
Poobozowe ABC |
Poobozowe ABC Poniżej kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne tuż po zakończeniu obozów. ODBIÓR RZECZY POZOSTAWIONYCH – rzeczy pozostawione przez dzieci na campach: Tarda, Serwy, Radków, Osada, Junior i Drawa przechowywane będą w poszczególnych ośrodkach do 15 września. W celu odbioru rzeczy należy skontaktować się bezpośrednio z wyżej wymienionymi campami, korzystając z telefonów podanych do kontaktu z dziećmi; – rzeczy pozostawione na pozostałych campach: Wiking, Morski i Odkrywców oraz na wędrówkach żeglarskich, w bazie na Helu czy wyjazdach zagranicznych wracają do biura w Piasecznie i tu będą przechowywane do 15 września; – wszystkie rzeczy pozostawione w autokarach w drodze powrotnej przewożone są do biura w Piasecznie. W celu zidentyfikowania i odebrania rzeczy prosimy o kontakt mailowy z biurem. Po 15 września wszystkie nieodebrane rzeczy przekazane zostaną do placówek zajmujących się dziećmi w trudnej sytuacji życiowej. FAKTURY ZA WYJAZD DZIECKA Od momentu dopełnienia wszelkich formalności w ciągu trzech miesięcy od zakończenia obozu mogą Państwo poprzez panel on-line z konta użytkownika, który zakładał rezerwację, samodzielnie pobrać fakturę za obóz dziecka. W tym celu należy: - wejść -> TUTAJ (ze strony głównej www.chris.com.pl w prawym górnym rogu w zakładkę „Rezerwuj obóz”) - zalogować się, używając adresu e-mail, który podawali Państwo jako kontaktowy przy rezerwacji dziecka (jeśli nie pamiętają Państwo hasła, prosimy kliknąć opcję „Odzyskaj hasło”) - pobrać właściwą dla danego dziecka i obozu fakturę z zakładki „Moje rezerwacje”. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać fakturę z podpisem, prosimy o wysłanie maila z danymi do faktury na adres chris@chris.com.pl lub na adresy przyporządkowane do poszczególnych campów. Proces wystawiania i wysyłki pocztowej faktur za pośrednictwem biura ze względu na wiele zgłoszeń w trakcie sezonu może potrwać do dwóch tygodni. POBIERANIE ZDJĘĆ Z FOTORELACJI Aby zapisać zdjęcie z wakacyjnych fotorelacji w dużej rozdzielczości, należy kliknąć wybraną miniaturkę zdjęcia (jeszcze niepowiększoną) prawym przyciskiem myszy i dla przeglądarek: Mozilla FireFox oraz Internet Explorer wybrać opcję „Zapisz element docelowy jako... „(prosimy nie mylić z „Zapisz obrazek jako...”, ponieważ wtedy zapiszemy miniaturkę). Dla wyszukiwarki Chrome prosimy wybrać opcję „ Zapisz link jako...” Jeśli mają Państwo inne pytania, zachęcamy do kontaktu mailowego: chris@chris.com.pl lub telefonicznego: 22 737 05 00. | |
|
Wakacyjna radość pomagania |
Dla nas to już kolejny rok, w którym kilkanaścioro dzieci z SOS Wioski Dziecięce oraz Centrum Administracyjnego nr 1 w Warszawie zechciały skorzystać z propozycji spędzenia wakacji razem z nami łącznie na kilku campach.
Nasze campy to miejsca stworzone z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Tak więc jest to najwłaściwsza przestrzeń do przyjęcia tych wyjątkowych uczestników. Z naszej strony finansujemy dzieciom różnorodne wyjazdy, dopasowane do ich zainteresowań i potrzeb. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie czasu pobytu dzieci na campie, na tworzenie relacji, poznanie nowych sportów, zdobywanie nowych umiejętności, których być może nie mogliby zdobyć w codziennym życiu.
Pomaganie jest proste - trzeba po prostu postanowić , że od dzisiaj dzielimy się z innymi tym, co dla nas najcenniejsze i najlepsze. Nasza ścieżka pomocy prowadzi przez campy. |
Letnie wspomnienia |
 |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  | |