CHRIS Newsletter - aktywnie, ambitnie twórczo - www.chris.com.pl

newsletter CHRIS nr 41/2017 20.10.2017

Planszówki na PGE Narodowym już jutro!

W sobotę, 21 października w godzinach 10.00 – 20.00 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejna edycja „Planszówek na PGE Narodowym”.

Firma CHRIS będzie wspierać organizację imprezy jako partner wydarzenia.

Zapraszamy do naszego gamesroomu w jednej z sal stadionu. Nasi wolontariusze oraz instruktorzy z obozu Gildia Gier zapraszają do stolików zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Tradycyjnie już rozegramy turniej Magic of Gathering (obowiązują wcześniejsze zapisy), spróbujemy swoich sił w Warhamerze na specjalnie do tego celu przygotowanych makietach.

Foto_Gildia_2.jpg

Po raz pierwszy zapraszamy również do gry w zaprojektowaną i wydaną przez nas rodzinną grę „Campowe Tropy”, w której wspólnie przemierzamy okolice campów, poznając przy okazji te wyjątkowe tereny. Każdy camp ma swoją unikatową mechanikę, dzięki czemu gra jest wyjątkowo pasjonująca. Jedno jest pewne – w tej grze nie wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety.

Przy stanowisku recepcyjnym można będzie dopytać o naszą ofertę na sezon ZIMA 2018, pobrać nasz katalog zimowy na nadchodzący sezon, a także zakupić grę „Campowe Tropy”.

Do zobaczenia na stadionie!

Camp Junior zimą - inauguracja

z kierownikiem programowym Pawłem Błażowskim oraz zimowym kierownikiem Campu Junior Michałem Babiczem rozmawiała Monika Zalewska.

Monika Zalewska: Panowie, skąd pomysł na narty na Mazurach?

Paweł Błażowski: Narciarstwo zwykle kojarzy się z górami i gdy myślmy o białym szaleństwie, to nasze plany wyjazdowe kierujemy w tamte rejony. Jednak mazurskie narciarstwo ma już ponad 100-letnią tradycję. Wybierając ośrodek narciarski w Okrągłym, wiedzieliśmy, że całe zaplecze niezbędne do jazdy na nartach jest zapewnione. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji piękny stok o najdłuższym przejeździe 700 metrów oraz wyciągi orczykowe. Jest w pełni oświetlony, więc można z niego korzystać nawet późnym popołudniem czy wieczorem. Cały kompleks położony jest na terenie mniej obleganym niż stoki górskie, zatem liczba osób korzystających z uroków narciarstwa jest o wiele mniejsza. To daje większe poczucie bezpieczeństwa naszym najmłodszym narciarzom.

M.Z: Jak dotąd Camp Junior funkcjonował tylko latem. Jak przygotowujecie się na sezon zimowy?

Michał Babicz: Ośrodek w Kruklankach przeszedł gruntowny remont. Cały budynek został ocieplony, wymieniono wszystkie instalacje i zamontowano pompę ciepła. Dzięki temu nie straszna nam zima. W trakcie modernizacji udało się wygospodarować aż sześć różnorodnych pracowni: do majsterki, długą salę do zajęć z szermierki, nowoczesną pracownię na zajęcia z cookingu, pracownię z mikroskopami na zajęcia przyrodnicze i dwie sale świetlicowe. Nowe przestrzenie umożliwią nam przeprowadzenie bardzo bogatego programu dla dzieci przyjeżdżających zarówno na obóz narciarski, jak również dla Smyków, Orlików czy Młodzików.

Foto_Junior_1.jpg

M.Z: Czy według Waszej opinii ośrodek w Okrągłym sprawdzi się w takim samym stopniu co inne stoki, z których korzystamy podczas trwania ferii zimowych?

PB: Z perspektywy początkujących narciarzy jak najbardziej tak. Cały kompleks w miejscowości Okrągłe nie różni się niczym od górskich stoków. Jest to miejsce, gdzie odbywają się m.in. eliminacje do zawodów FamilyCup. Cała infrastruktura została stworzona według tych samych zasad. Ośrodek narciarski wyposażony jest między innymi w armatki do naśnieżania. Położony jest blisko jeziora, więc nigdy nie zabraknie wody niezbędnej do naśnieżania stoku. Podczas sezonu zimowego działają cztery wyciągi o różnej długości plus łączka do stawiania pierwszych kroków na nartach. Na terenie kompleksu znajduje się wypożyczalnia sprzętu. Dzięki temu dzieci przyjeżdżające na camp nie muszą posiadać własnych nart.

M.Z: Jak będzie wyglądał program dla dzieci, które nie będą korzystać z zajęć na stoku?

M.B: Chcemy, aby Camp Junior zachował taką samą strukturę jak latem. Pozostaną zajęcia do wyboru. Na obozach tygodniowych dzieci będą korzystać z ustalonego grafiku, tak aby mogły uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Wśród wielu przewidzianych atrakcji będziemy m.in. walczyć na zajęciach z szermierki, konstruować na warsztatach z majsterki, poznawać nowe tańce na zajęciach tanecznych, tworzyć małe dzieła sztuki na kursie rękodzieła, poznawać tajniki kulinarne na cookingu oraz grać w gry planszowe. Na zajęciach poza budynkiem przykładowo będziemy uczyć się strzelać z łuku lub jeździć do Giżycka na lodowisko. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

ZAPRASZAMY!!

Uroczyste podsumowanie sezonu 2017

W dniach 13-15 października 2017 roku licząca ponad 170 osób kadra firmy Chris po raz kolejny spotkała się na uroczystym podsumowaniu sezonu. Tegoroczne spotkanie odbyło się na terenie Campu Tarda w przepięknie malowniczych kolorach jesieni.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek w gronie osób biorących udział w organizacji Zielonych Szkół, aby podsumować dotychczasowe poczynania, a także zaplanować kolejny sezon.

Wieczorem tradycyjnie spotkaliśmy się w gronie właścicieli firmy, kierowników campów i pracowników biura, aby swobodnie porozmawiać „przy kozie”. Mogliśmy, korzystając z tej nieformalnej okazji, zapoznać się z nowymi współpracownikami, podsumować wspólną pracę w ostatnim sezonie i wymienić się doświadczeniami.

Kolejnego dnia w samo południe przywitaliśmy pozostałych członków naszej kadry – instruktorów i wychowawców, którzy tłumnie zjechali się rano do Tardy. Odbył się oficjalny apel otwierający uroczystość zakończenia sezonu 2017, po którym każdy mógł wziąć udział w zajęciach tanecznych. Następnie z serii zajęć Kadra Kadrze uczestnicy mieli możliwość zagrania w naszą firmową grę planszową „Campowe Tropy” oraz uczestniczenia w quizie wiedzy ogólnej. Wszystkie zajęcia miały na celu integrację kadry i świetną zabawę.

zjazd.JPG

Po obiedzie wspólnie spotkaliśmy się na zebraniu podsumowującym sezon 2017. Kierownicy Paweł Kozicki i Paweł Szwed przedstawili krótką historię zmagań i sukcesów związanych z powstawaniem i organizacją Campu Drawa. Adam Wilk – kierownik działu HR przedstawił wiele ciekawostek i danych liczbowych świadczących o skali przedsięwzięcia, jakim jest cała firma CHRIS. Na zakończenie Krzysztof Alchimowicz – właściciel firmy – przedstawił plany inwestycyjne na kolejne lata. Przypomniał też wszystkim o możliwościach, jakie daje CHRIS w aspekcie podnoszenia i rozwijania swoich kwalifikacji. Podkreślił ogromną wagę tego, że to my jako kadra odpowiadamy za to, z jakim bagażem doświadczeń z każdego obozu wyjeżdżają nasi podopieczni. Cała kadra oraz zespół biura w Piasecznie otrzymali podziękowania za kolejny owocny sezon.

Wieczorem zgodnie z tradycją wszyscy spotkaliśmy się w wieczorowych strojach. Z tego wydarzenia powstała pamiątkowa fotografia. Odbyło się oficjalne podziękowanie dla kierowników campów i ich zastępców okraszone gromkimi brawami, po czym rozpoczął się bal. Zabawa trwała do białego rana.

Ostatni dzień pobytu w Tardzie upłynął pod znakiem rozmów i ciepłych pożegnań.

Sezon 2017 został oficjalnie uznany za zamknięty. Do zobaczenia w 2018 roku!

Zespół CHRIS

Zimowy Camp Radków w oku kamery

Mamy przyjemność zaprezentowania nowego filmu z Camp Radków. Materiał został zrealizowany podczas trwania ferii zimowych w ubiegłym sezonie zimowym.

Przypominamy o rozpoczynających się zapisach na najbliższy sezon ZIMA 2018. Zapisy będą możliwe już od jutra od godziny 10.00.

Czekamy na wszystkich chętnych spędzenia przygody na zimowych obozach CHRIS!

Film do obejrzenia na naszym kanale You Tube TUTAJ

radkow_Film.png

Recertyfikacja Teraz Polska

10 października na uroczystym spotkaniu jesiennego klubu Teraz Polska odebraliśmy certyfikat potwierdzający zachowanie uprawnień do posługiwania się Godłem „Teraz Polska” na nadchodzący rok.

Uroczystość odbyła się w Loży Platynowej Stadionu PGE Narodowy. O wadze przynależności do grupy uprawnionych mówił przewodniczący Kapituły prof. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny weszliśmy do grona 80 laureatów tego ważnego wyróżnienia.

Teraz_Polska_foto.jpg

S.O.S. Wioski Dziecięce

Tuż po wakacjach dostaliśmy niezwykłą przesyłkę od SOS Wioski Dziecięce – cztery rysunki od chłopców, którzy spędzili z nami część wakacji na Campie Radków na obozie łuczniczym.

A na odwrocie jednego z rysunków widniały słowa:

„Drodzy Państwo, chciałbym Wam podziękować za możliwość wyjazdu i mile spędzony czas. Pierwszy raz w życiu zobaczyłem góry i strzelałem z łuku. Super było chodzić po górach i oglądać z nich lasy i miasteczka. Bardzo podobały mi się wieczorne zabawy. To były najlepsze wakacje w moim życiu”.

Był też drugi list:

„Dziękuję za możliwość poznania nowych kolegów na obozie łuczniczym. I mile spędzony czas na Campie Radków. Góry tam były piękne. Gdy raz poszliśmy w góry, to było ciężko, ale gdy schodziliśmy, to było ciężej. To były moje najlepsze wakacje”.

To my dziękujemy, że chcieliście być tam razem z nami! Do zobaczenia za rok!

S.O.S.jpg

S.O.S_1.jpg

S.O.S_2.jpg

S.O.S_3.jpg

Newsletter został wysłany do osób, które zgłosiły chęć jego otrzymywania zaznaczając tę opcję w panelu rezerwacyjnym on-line na stronie www.chris.com.pl. Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać tego typu wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

Wszelkie uwagi oraz propozycje tematów do newslettera prosimy zgłaszać mailowo: newsletter@chris.com.pl

CHRIS - obozy młodzieżowe, obozy dla dzieci, zielone szkoły.