Chris
Laureat konkursu Certyfikaty
Unia Europejska
Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze.

Nasze Standardy

Campy Chris to prawdziwe centra edukacji pozaszkolnej, bezpieczne miejsce do stawiania i realizacji ambitnych wyzwań. Campy Chris to dużo więcej niż zwykłe wakacje. To przestrzeń zaprojektowana do nawiązywania trwałych przyjaźni.

CAMPY CHRIS

Każdy ośrodek, zanim stał się campem, musiał spełnić szereg wymagań z zakresu BEZPIECZEŃSTWA, WYPOSAŻENIA i ORGANIZACJI. Jesteśmy właścicielami ośrodków przekształconych na Campy (z wyjątkiem Campu Morskiego, który stanowi naszą stałą, wakacyjną bazę od 15 lat). Na terenie Campów mogą przebywać jedynie uczestnicy, kadra i obsługa techniczna. Jest to teren ogrodzony i strzeżony, którego zaplecze edukacyjno--sportowe i rekreacyjne przystosowane jest do pełnej realizacji różnorodnych programów.
Czytaj więcej - Czym są CAMPY CHRIS?

Bezpieczeństwo

  • DOŚWIADCZENIE
    25 lat doświadczenia sprawia, że wszystkie Campy CHRIS to zrealizowana idea, w myśl której wszystko w każdym calu służy potrzebom młodych ludzi, ich wszechstronnemu rozwojowi i bezpieczeństwu. Na terenie ośrodka przebywają wyłącznie campowicze, kadra instruktorska oraz kadra administracyjno-techniczna. Każdy z ośrodków jest ogrodzony i nie jest udostępniony turystom zewnętrznym. Wielohektarowe tereny campów doskonale sprawdzają się przy realizacji programów obozów. Wyróżnikiem jest także położenie z dala od aglomeracji miejskich i niezaprzeczalne walory przyrodnicze.
  • KADRA
    Bezpieczeństwo to przede wszystkim przeszkolona kadra pracująca pod kierunkiem doświadczonych, przygotowanych kierowników. Kadra - począwszy od „młodej kadry” poprzez wychowawców, instruktorów, kierowników obozów, aż po kierownika campu - uczestniczy w przygotowanych przez nas szkoleniach wewnętrznych oraz dedykowanych szkoleniach zewnętrznych.
  • PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA - JAKOŚĆ
    Sposób prowadzenia campu to wytyczona poprzez lata doświadczeń droga, która podlega stałemu monitorowaniu i doskonaleniu. Posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015, zostaliśmy również wyróżnieni prestiżowym godłem „TERAZ POLSKA” za organizację obozów w formule campów. Opracowaliśmy Książkę Procedur Covid-Book dla letnich Campów Chris w związku z zagrożeniem Covid-19, która jest aktualizowana do bieżących zaleceń GIS-u. Ośrodki posiadają certyfikaty „Obiekt bezpieczny higienicznie”.
  • WYPOSAŻENIE SPORTOWO - EDUKACYJNE
    Naszą dumą jest wyposażenie sportowo-edukacyjne. Bardzo duża ilość certyfikowanego sprzętu sportowego przekłada się na jego dostępność dla każdego uczestnika,  bezpieczeństwo i wysoką jakość prowadzonych zajęć. Na każdym campie znajdują się sale dydaktyczne, pracownie i sale warsztatowe oraz boiska do zajęć sportowych
    i rekreacyjnych.

Społeczność

To, co czyni camp wyjątkowym miejscem, to wspaniała, tętniąca życiem społeczność campowiczów i kadry. Pozdrowienia i uśmiech przekazywane sobie wzajemnie na ścież-kach campowych w drodze na zajęcia są częścią tego, co czyni camp miejscem tak wyjątkowym – społecznością gdzie wszyscy nawiązują przyjaźnie i wzajemnie się wspierają.

ZAJĘCIA SZKOLENIOWO-EDUKACYJNE

Najtrwalszy dar, który możemy dać naszym dzieciom, to edukacja. Nasze campy i bazy to prawdziwe centra edukacji pozaszkolnej. To przestrzeń dla twórczych poszukiwań i zabawy. Dostęp do specjalistycznych obiektów sportowo-edukacyjnych gwarantuje Campowiczom możliwość uczestniczenia w wyjątkowo szerokim wachlarzu różnorodnych zajęć sportowych i artystycznych. Każdy rodzic płacąc za obóz, ma gwarancję, że jego dziecko ma taki sam pakiet zajęć, jak pozostali uczestnicy obozu.

PROGRAM ODZNAK

Zajęcia na odznaki organizowane są dla chętnych. Program odznak jest dodatkową motywacją dla campowiczów, aby aktywnie poszerzali zakres swojej wiedzy i umiejętności. Dla tych, którzy wykażą się dużą wytrwałością, poczynią postępy i pozytywnie zaliczą egzamin, nagrodą jest brązowa, srebrna lub złota odznaka.


WYŻYWIENIE

Bez względu na to, na jaki camp pojedziesz i jaki obóz wybierzesz, jedno się nie zmienia: świetna, domowa, oparta na naturalnych składnikach kuchnia. Wszystkie 3 posiłki (śniadania, obiady i kolacje) są podawane w formie szwedzkiego stołu. Campowicze znajdą tu pełną gamę różnorodnych i zdrowych potraw. Na życzenie przygotujemy posiłki dla osób z dietą wegetariańską. Po wieczornych zajęciach campowicze mogą skorzystać z dodatkowego posiłku, jakim jest „podkarmiaczka”. Dodatkowo w ciągu dnia na terenie campu w kilku wyznaczonych miejscach jest dostępna woda a w chłodne dni ciepła herbata.

 

 

TELEFONY I ELEKTORNIKA

Na terenie campu obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych oraz elektroniki. Dzieci mogą używać swoich telefonów w środy i soboty w porze obiadu. Poza wyznaczonym czasem telefony są zdeponowane w campowym sejfie. Na campie nie wolno korzystać z żadnego sprzętu elektronicznego typu tablety, iPody, PSP, e-booki, aparaty fotograficzne, smartwatche. Sugerujemy, aby takie urządzenia pozostawić w domu (urządzenia przywiezione na camp będą zdeponowane w sejfie i zwrócone uczestnikom ostatniego dnia obozu).


EKO CAMP

Camp to zdrowy styl życia i kontakt z przyrodą. Z dala od telewizji, internetu i gier komputerowych campowicze uczą się cieszyć i doceniać to, co oferuje nam nasze środowisko naturalne. Nasze Campy, zlokalizowane są na terenach czystych ekologicznie o dużych walorach naturalnych. Są idealnym miejscem do nabywania praktycznych, zdrowych nawyków proekologicznych, szacunku do przyrody i przyzwyczajania do ruchu na świeżym powietrzu.

Fotorelacje

W czasie trwania obozów umieszczamy na naszej stronie internetowej www.chris.com.pl codzienne relacje zdjęciowe z tego, co dzieje się na campie. Dzięki temu rodzice mogą na bieżąco śledzić przygody i poczynania swoich pociech.

TRANSPORT/DOSIADKI

Autokary, którymi podróżują dzieci, zamawiamy u sprawdzonych przewoźników. Wyposażone są w pasy bezpieczeństwa i klimatyzację. Wyjazdy odbywają się z Nadarzyna. Istnieje możliwość dosiadki w wyznaczonych miejscach, po wcześniejszym zgłoszeniu (najpóźniej 1 tydzień przed rozpoczęciem turnusu).

 

 

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy ubezpieczeni są na czas trwania obozu w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. w zakresie NNW. Zalecamy zawarcie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej u dowolnego ubezpieczyciela. Ubezpieczenie można zawrzeć w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki lub w tym samym dniu, jeśli do rozpoczęcia obozu pozostało mniej niż 30 dni.

 

 

ZMIANA CZASU

Ze względu na szybciej zapadający zmierzch od czwartego turnusu na wszystkich campach zmieniamy czas – zegarki zostają przesunięte o jedną godzinę do przodu.