Co nas wyróżnia?

29 lat doświadczenia, własne ośrodki, różnorodne programy, bezpieczeństwo, brak kosztów dodatkowych, 14-dniowe turnusy, autorskie programy odznak oraz domowa i zdrowa kuchnia - to tylko część naszych atutów. Campy CHRIS to prawdziwe centra edukacji pozaszkolnej, bezpieczne miejsca do stawiania i realizacji ambitnych wyzwań. Campy CHRIS to więcej niż wakacje - to doświadczenie, na które zasługuje każde dziecko.

 

Nasze obozy są 14-dniowe, a ich cena jest kompleksowa

Standardowe obozy na naszych campach są 14-dniowe. Uważamy, że jest to optymalny czas na nawiązanie więzi społecznych i efektywną realizację programów szkoleniowych 14 dni daje ponadto możliwość realnego odpoczynku od codzienności oraz odkrycia i rozwijania swoich zainteresowań.

Campy Chris

Camp to miejsce stworzone wyłącznie z myślą o dzieciach i młodzieży. Każdy element ma służyć ich wszechstronnemu rozwojowi i bezpieczeństwu. Dzięki temu, że jesteśmy właścicielami ośrodków wszystkie nasze campy podlegają tym samym wypracowanym standardom organizacyjnym. Na ogrodzonych i strzeżonych terenach kilkuhektarowych campów mogą przebywać jedynie uczestnicy, kadra i obsługa techniczna. Dzięki temu wszyscy czują się tu swobodnie i bezpiecznie. Camp to dom z dala od domu.

 

Społeczność

Camp to przede wszystkim tętniąca życiem społeczność campowiczów i kadry. Już od wejścia do autokaru jesteśmy razem – stanowimy drużynę, która przez najbliższe dwa tygodnie będzie ze sobą spędzać czas, bawić się, uczyć nowych rzeczy, rozwiązywać wspólnie problemy i stawiać czoła nowym wyzwaniom. Dzięki campowi stajemy się samodzielni, zaradni i odpowiedzialni, stawiamy pierwsze kroki ku dorosłości.

 

Zajęcia szkoleniowo-edukacyjne

Nasze campy to prawdziwe centra edukacji pozaszkolnej. To przestrzeń do twórczych poszukiwań, zabawy i nauki. Dostęp do bardzo dużej ilości specjalistycznego sprzętu, obiektów sportowych, pracowni i warsztatów gwarantuje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń. Idea ta  realizowana jest w ramach obozów tematycznych i obozów z wszechstronnym programem, gdzie dzieci same wybierają najbardziej interesujące je zajęcia.

 

Eko Camp

Camp to zdrowy styl życia i kontakt z przyrodą. Z dala od telewizji, internetu i gier komputerowych campowicze uczą się cieszyć i doceniać to, co oferuje nam nasze środowisko naturalne. Nasze campy, zlokalizowane są na terenach czystych ekologicznie o dużych walorach naturalnych. Są idealnym miejscem do nabywania praktycznych, zdrowych nawyków proekologicznych, szacunku do przyrody i przyzwyczajania do ruchu na świeżym powietrzu.

 

Program odznak

Program odznak to nie rywalizacja w campowych zawodach ale system, który nagradza dodatkowy wysiłek i konsekwencję w doskonaleniu swoich umiejętności w wybranych dziedzinach. Zdobycie odznaki campowej to przede wszystkim duma i satysfakcja z osiągniętego celu. Zmotywowani campowicze podejmują wyzwanie i angażują się w wybrane przez siebie dodatkowe zajęcia. Do zdobycia są odznaki: brązowa, srebrna i złota. A wyjątkowych zdobywców dwóch złotych odznak czeka dołączenie do CHRIS Gold Team.

 

Smartfony i elektronika

Na terenie campu obowiązują ograniczenia w korzystaniu ze smartfonów oraz elektroniki. Dzięki temu dzieci zaczynają widzieć świat dookoła siebie, mają czas na rozmowę z nowymi znajomymi, bliskie ich poznanie, wysłuchanie i empatię. Dwa tygodnie na campie bez internetu pomaga im odróżnić własne myśli od tych narzuconych przez social media. Odnajdują siebie, wyrabiają swoje zdanie. Dzieci mogą używać swoich telefonów w środy i soboty w porze obiadu. Poza wyznaczonym czasem telefony i elektronika są zdeponowane w campowym sejfie.

 

Wyżywienie

Bez względu na to, na jaki camp pojedziesz i jaki obóz wybierzesz, jedno się nie zmienia: świetna, domowa, oparta na naturalnych składnikach kuchnia. Śniadania, obiady i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu oferującego bogaty wachlarz zdrowych potraw, w tym wegetariańskich. Na terenie campu zawsze znajduje się woda do picia oraz w chłodniejsze dni ciepła herbata. Wieczorem dostępny jest również dodatkowy posiłek, tak zwana „podkarmiaczka”.

 

Fotorelacje

W czasie trwania obozów umieszczamy na naszej stronie internetowej www.chris.com.pl codzienne relacje zdjęciowe z tego, co dzieje się na campie. Dzięki temu mogą na bieżąco śledzić przygody i poczynania swoich pociech.