Eko Campy CHRIS

Od wielu lat na naszych campach wprowadzamy ekologiczne rozwiązania. Od działań edukacyjnych (ścieżki przyrodnicze, segregacja śmieci, kompostowniki), poprzez ograniczenie zużycia wody i plastiku (czasowe wyłączniki natrysków, poidełka) aż do działań mających na celu znaczne obniżenie zużycia energii (pompy ciepła, nowoczesne żarówki, instalacje fotowoltaiczne).

Wierzymy, że poza realną ochroną środowiska uda nam się w znaczący sposób wpłynąć na młode pokolenia naszych campowiczów i wyrobić w nich dobre nawyki proekologiczne.

 

Ścieżki i tablice edukacyjne

Ścieżki i tablice w przystępny sposób przybliżają tematy związane z przyrodą i środowiskiem. Ich celem jest zwrócenie uwagi campowiczów na wpływ człowieka na otaczające ich środowisko.

 

Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne działają na campach Junior, Drawa, Serwy, Zefir, Osada, Tarda i Gryf. W Radkowie woda podgrzewana jest przy pomocy instalacji solarnej.

 

Ograniczenie plastiku

Na wszystkich campach działają poidełka, które eliminują plastikowe kubeczki. Torebki foliowe zastąpiliśmy papierowymi. Nie używamy jednorazowych kubków, sztućców i talerzyków. W naszych sklepikach oferujemy ekologiczne bidony z trzciny cukrowej.

 

Segregacja odpadów

Na wszystkich naszych campach prowadzimy segregację odpadów. Obok kolorowych kontenerów, tablic informacyjnych, segregację dodatkowo uzupełniają kompostowniki.

 

Żarówki eko LED

Na naszych campach wymieniamy stare żarówki i lampy na nowoczesne, energooszczędne. Przykładowo w Radkowie 34 nowe lampy zużywają tyle energii ile 1 stara lampa.

Pompy ciepła

Pompy ciepła działają na Campie Junior, Tarda i Zefir. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w ekologiczny sposób ogrzewać budynki oraz wodę w kranach.