FAQ

PRZED REKRUTACJĄ

  1. Co to jest CAMP?

    CAMP to miejsce stworzone wyłącznie z myślą o dzieciach i młodzieży. To zrealizowana idea, w myśl której wszystko, w każdym calu, ma służyć potrzebom młodych ludzi, ich wszechstronnemu rozwojowi i bezpieczeństwu. To przestrzeń dla twórczych poszukiwań i zabawy.

    CAMP to prawdziwe letnie miasteczko. Wszystkie ośrodki, w których organizujemy Campy są wyłącznie do naszej dyspozycji, co oznacza, że na ich terenie przebywają jedynie uczestnicy, kadra i obsługa techniczna. Jest to teren ogrodzony i strzeżony, którego zaplecze edukacyjno-sportowe i rekreacyjne przystosowane jest do pełnej realizacji różnorodnych programów.

    CAMP to niepowtarzalna społeczność. To potężna lekcja tworzenia i zaistnienia w nowej, większej społeczności, zawierania przyjaźni, dzielenia się wspólnymi pasjami i współdziałanie w zespole. Promujemy tu ideę zespołowego działania i zachowywania wzajemnego szacunku.

    CAMP to miejsce, w którym liczy się wnętrze każdej osoby. Camp uświadamia dzieciom, że prawdziwe piękno stanowi to kim są i jak postępują bez względu na płeć, kolor skóry, pochodzenie społeczne czy wyznanie.

    CAMP to poszerzanie horyzontów. Oferujemy bogate i różnorodne programy, odnajdywanie się w zabawie, twórczości i realizacji własnych pomysłów. Dostęp do wszystkich obiektów specjalistycznych gwarantuje Campowiczom możliwość uczestnictwa w wyjątkowo szerokim wachlarzu różnorodnych zajęć sportowych i artystycznych. U nas nikogo nie dziwi tenisista na żaglówce, malarz w małpim gaju czy tancerka na ściance wspinaczkowej.

    CAMP to szacunek dla pracy i wysiłku. Środowisko Campowe nie tylko kształtuje w uczestnikach odpowiedzialność, zaradność i umiejętność współpracy, ale także uczy odczuwania radości z włożonego wysiłku, pokonanych słabości jak i odkrytych wartości oraz zalet. Najwytrwalsi nagradzani są Odznakami Campowymi, a zwycięzcy finałowych zawodów medalami i pucharami.

    CAMP to zdrowy styl życia i kontakt z przyrodą. Z dala od telewizji, Internetu i gier komputerowych uczymy się cieszyć i doceniać to, co oferuje nam nasze środowisko naturalne. Nasze Campy, zlokalizowane są na terenach czystych ekologicznie o dużych walorach naturalnych. Są idealnym miejscem do nabywania zdrowych nawyków i przyzwyczajania do ruchu na świeżym powietrzu.

  2. Kiedy rozpoczyna się rekrutacja na sezon zimowy?

    Rekrutację na zimę 2023 rozpoczniemy w połowie października. W między czasie zapoznaj się z ofertą obozów zimowych i spisz sobie wszystkie pytania, które zadasz naszym rekruterom.

  3. Jak wygląda rekrutacja?

    Po wysłaniu zgłoszenia przez formularz APLIKUJ rekruter z działu HR, skontaktuje się z Tobą telefonicznie lub mailowo. Umówicie się na rozmowę rekrutacyjną. Po rozmowie otrzymujesz mailową ofertę współpracy. Po akceptacji oferty zawieramy z Tobą umowę. Dostajesz informacje o szkoleniach kadry oraz informacje przedwyjazdowe i już! Następny krok to praca na Campie.

  4. Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

    Rozmowa rekrutacyjna to nic strasznego, ale im więcej nam o sobie opowiesz i im więcej pytań zadasz na początku, tym łatwiejszy będzie dalszy proces. Przed rozmową spisz sobie wszystkie pytania dotyczące pracy na Campach. Przypomnij sobie również swoją aplikację oraz CV, które wysłałeś. Zastanów się dlaczego chcesz pracować z dziećmi, jakie dziedziny Cię interesują oraz w jakich terminach jesteś dostępny.

  5. Jestem instruktorem narciarstwa/snowboardingu. Czy mogę u Was pracować?

    Jak najbardziej! W sezonie zimowym, podczas ferii mazowieckich prowadzimy obozy narciarskie i snowboardowe w Muszynie, na naszym Campie Radków (Zieleniec) oraz w Dolomitach. W każdej lokalizacji pracują instruktorzy narciarstwa i snowboardu, którzy pełnią również funkcje wychowawcze.

    Poza feriami mazowieckimi prowadzimy w Radkowie 5-6 dniowe Białe Szkoły, podczas których kadra Chris prowadzi zajęcia na stoku oraz zajęcia wieczorne.

  6. Jakie warunki muszę spełnić, żeby zostać wychowawcą?

    Wychowawcą może zostać tylko osoba pełnoletnia, które ukończyła szkołę średnią, posiada aktualne zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego oraz posiada uprawnienia wychowawcze. Uprawnienia wychowawcze możesz zrobić na kursie na wychowawcę wypoczynku organizowanym przez instytucje dydaktyczne w większości polskich miast. Koszt kursu w sezonie 2022 to ok. 300 – 400 złotych.

    Uprawnienia wychowawcze posiadają również czynni nauczyciele, osoby, które ukończyły kierunki pedagogiczne oraz instruktorzy harcerscy w stopniu przynajmniej przewodnika.

  7. Nie mam jeszcze kursu na wychowawcę wypoczynku, czy mogę już aplikować?

    Tak! Kurs wychowawcy wypoczynku musisz ukończyć, zanim pojawisz się na obozach i rozpoczniesz pracę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć proces rekrutacji już teraz. Rekruter HR będzie Ci przypominał, żebyś później dostał/dosłała zdobyte uprawnienia wychowawcze.

  8. Jestem byłym uczestnikiem obozów CHRIS. Czy mogę zostać instruktorem lub wychowawcą?

    Jak najbardziej! Cieszymy się, że chcesz podążać drogą od Juniora do Instruktora. Podobnie jak wszyscy musisz wysłać nam zgłoszenie przez formularz APLIKUJ, ale nie zapomnij napisać nam na jakie obozy jeździłaś/eś oraz jakimi umiejętnościami możesz się pochwalić. Jeśli posiadasz Campowe odznaki - również nam napisz, żebyśmy mogli porozmawiać z Tobą o pracy związanej z jedną z odznakowych dziedzin.

  9. Podobno wychowawcy pracują 24h. Czy to prawda?

    Praca wychowawcy to nie standardowe 9-17 w korporacji. Rodzice wysyłając dzieci na obóz oddają je pod Twoją opiekę i oznacza to, że odpowiadasz za ich pociechy przez cały czas trwania obozu. My jednak lubimy pracować jako zespół i aby Ci to ułatwić na naszych Campach funkcjouje system dyżurów obejmujący całą kadrę. Ten system pozwala Ci mieć chwile dla siebie, jednocześnie będąc pewnym, że Twoja grupa jest cały czas zaopiekowana.

  10. Czy bedę musiał tworzyć dzieciom codziennie grafik i plan zajęć?

    Nie! Nasze obozy mają przygotowany grafik na 2-tygodnie oraz rozpisany plan zajęć. Nad całą organizacją czuwa kierownik Campu oraz kierownicy obozów, którzy te plany układają według naszych sprawdzonych przez ponad 20 lat procedur. Ty jako wychowawca i instruktor otrzymujesz od nas wszystkie narzędzia, których potrzebujesz do prowadzenia swoich zajęć.

    Oczywiście zachęcamy Cię do kreatywności i wdrażania własnych pomysłów, ale nie musisz się martwić, że damy Ci grupę dzieci, piłkę i powiemy idźcie i grajcie. To zupełna odwrotność tego co tworzymy.

W PROCESIE REKRUTACJI

  1. Czy przed sezonem zostanę przeszkolony?

    Tak! Szkolenie kadry jest dla nas bardzo ważne. Wiemy, że najlepiej wiedzę przyswaja się praktycznie, więc najczęściej szkolenie odbywa się na Campie na którym będziesz docelowo pracować. Kierownicy Campów przekażą Ci na szkoleniu swoją wiedzę i doświadczenie. Nauczysz się grać w wiele Campowych gier ogólnosportowych oraz dostaniesz wiele porad dotyczących dobrych praktyk pracy z dziećmi i młodzieżą. Czeka Cię również integracja z kadrą Chris, bo przecież najlepszy zespół to zgrany zespół.

  2. Czym się różni szkolenie ogólne od specjalistycznego?

    Szkolenie ogólne (zwane przedsezonowym) to szkolenie dla całej kadry niezależnie od pełnionego stanowiska. Jest ono obowiązkowe dla wszystkich nowych osób. Na tym szkoleniu skupiamy się przede wszystkim na pracy wychowawczej oraz zajęciach ogólnosportowych - bo tych mamy na Campach najwięcej.

    Szkolenia specjalistyczne są przeznaczone dla osób, które chcą odświeżyć/uzyskać nową wiedzę z różnych dziedzin (np. park linowy, łucznictwo, majsterka, żeglarstwo i windsurfing). Podczas rekrutacji rekruter HR będzie rozmawiał z Tobą o Twoich umiejętnościach i zainteresowaniach, i jeśli przypasują one do naszych stanowisk, zaproponuje Ci szkolenie.

  3. Przeszedłem rekrutację, a do obozu zostało kilka miesięcy. Co powinienem zrobić?
    1. Przede wszystkim upewnij się, że dopełniłeś/aś wszystkich formalności - podpisałeś/aś umowę, dosłałeś/aś uprawnienia wychowawcze/instruktorskie oraz aktualne zaświadczenie o niekaralności i pamiętasz o tym, aby zabrać ze sobą na Camp aktualne zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia lub książeczkę sanepidowską.
    2. Zapoznaj się dokładnie z materiałami, które przesyła Ci dział HR, a przede wszystkim obowiązkami na Twoim stanowisku, informacjami o nadchodzących szkoleniach i listem powitalnym kierownika Twojego Campu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, nie czekaj do ostatniej chwili z pytaniami.
    3. Poczytaj o pracy dziećmi! Tak, dużo dowiesz się i nauczysz na szkoleniu kadry, ale nie zapomnij, że Internet to kopalnia wiedzy. Im więcej gier integracyjnych poznasz, im więcej przeczytasz o problemach, z którymi borykają się najmłodsze pokolenia i jak sobie z nimi radzić, tym łatwiejsza będzie Twoja praca.
    4. Zajrzyj na naszego Instagrama - znajdziesz tam zapisane relacje kadry CHRIS z zeszłych sezonów, którzy pokazują jak się pracuje na Campach. Nie ma lepszego sposobu na wdrożenie się w Campowy klimat! 
  4. Co powinienem zabrać ze sobą na Camp?

    Do pracy jako wychowawca lub instruktor przygotuj się podobnie jakbyś jechał na obóz jako uczestnik. Ubrania dostosuj do pełnionej funkcji i programu obozu, z uwzględnieniem możliwych warunków pogodowych. Koniecznie spakuj coś przeciwdeszczowego, nakrycie głowy, krem z filtrem UV, specyfik na komary (w końcu większość Campów jest na Mazurach.) Nasza wieloletnia kadra doradza Ci również, żebyś nie zapomniał/a zabrać ze sobą zegarka! To bardzo ważny niezbędnik kadrowy.

  5. Z kim ustalić jaki sprzęt do prowadzenia zajęć będę miał do dyspozycji na miejscu?

    Nasze ośrodki są zaopatrzone w potrzebny sprzęt i wszelkie materiały do prowadzenia zajęć. Ewentualne zapotrzebowanie na materiały specjalne (np. w przypadku zajęć artystycznych czy majsterki) na kilka tygodni przed campami ustala Kierownik Campu/Bazy/Wędrówki wraz z instruktorem. Jeśli Twoje zajęcia wymagają zamówienia konkretnych materiałów, skontaktuj się ze swoim kierownikiem.