CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla naszej firmy aspekt niezwykle istotny, wpisany od samego początku w strategię naszej działalności. Od samego początku istnienia naszej firmy prowadzimy działalność charytatywną, wspieramy lokalne społeczności oraz dbamy o środowisko wprowadzając na naszych campach innowacyjne, ekologiczne rozwiązania.

POMAGAMY INNYM

Od roku 2013 fundujemy pulę miejsc na nasze obozy letnie i zimowe dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych oraz Domu Dziecka. Organizujemy zbiórki przyborów szkolnych, książek, odzieży oraz artykułów higienicznych dla dzieci z Domu Dziecka w Pyrach. Wyjazdy na obozy dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i Domu Dziecka to ważny aspekt społeczny – uczestnicy stanowią drużynę, która przez dwa tygodnie wspólnie spędza czas, bawi się, uczy nowych rzeczy, rozwiązuje wspólnie problemy i stawia czoła nowym wyzwaniom.

ORGANIZUJEMY BEZPŁATNE WARSZTATY EDUKACYJNE

Od wielu lat przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego organizujemy cykl bezpłatnych zajęć - Warsztaty Edukacyjne dla naszych campowiczów. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję korzystać z arcyciekawych projektów realizowanych przez kilkanaście Kół Naukowych w/w uczelni.

W założeniach jest to projekt otwierający młodych ludzi na innowacyjne rozwiązania, a celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji młodzieży poprzez stwarzanie warunków do poszukiwania i pogłębiania wiedzy, myślenia twórczego, kreatywnego i analitycznego, pracy zespołowej i nawiązywania relacji, rozwijanie komunikacji i umożliwianie prezentacji swojej pracy, oraz pobudzanie do samoorganizacji i orientacji na wynik.

WSPIERAMY MŁODYCH TWÓRCÓW Z WARSZAWSKICH LICEÓW

Od wielu lat wspieramy młodych twórców z IX L.O. im. Klementyny Hoffmanowej, którzy przygotowują coroczny Festiwal Filmowy 9 MINUT. Z wielką radością fundujemy nagrody główne tegoż festiwalu, będąc sponsorem głównym wydarzenia.
Od 2020 roku wspieramy również niebanalną inicjatywę kulturalną zrzeszającą młodych, niezależnych twórców podczas Festiwalu KULTURA NIEPONURA. Festiwal swoje korzenie ma w warszawskiej Bednarskiej Szkole Realnej.

DBAMY O ŚRODOWISKO

Wyposażyliśmy większość naszych campów w instalacje fotowoltaiczne pozwalające znacząco zminimalizować zużycie konwencjonalnej energii elektrycznej. Wymieniliśmy stare żarówki na nowoczesne LED, dzięki czemu 34 nowe zużywają tyle energii co jedna stara. Na trzech campach zainstalowaliśmy pompy ciepła, które ogrzewają budynki oraz grzeją wodę w kranach.

ANGAŻUJEMY SIĘ LOKALNIE

Od początku istnienia firmy organizujemy dla dzieci z lokalnych środowisk w okolicach naszych campów szereg imprez takich jak Dzień Dziecka, Mikołajki itd. Od 2006 roku zaczęliśmy fundować comiesięczne stypendia naukowe dla najzdolniejszych uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Radkowie.

W 2023 przekazaliśmy 80 rowerów, które były używane podczas wędrówek rowerowych jako darowizna dla Domu Dla Dzieci i Młodzieży "Tacy Sami" w Gołdapi oraz Rowerodzielni Żoliborz. Po gruntownym serwisie rowery w Gołdapi trafiły do podopiecznych Domu, a te przekazane Rowerodzielni zostały rozdane wśród rodzin uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. W sumie 20 rowerów trafiło do Gołdapi, a aż 60 do Rowerodzielni.