Historia

CHRIS to ponad 28 lat doświadczenia w organizacji programów szkoleniowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Każdego roku w ramach obozów letnich, obozów zimowych i zielonych szkół wyjeżdża z nami ponad dwadzieścia pięć tysięcy uczestników. W 2001 r. stworzyliśmy nad jeziorem Serwy pierwszy w Polsce camp. Camp to wyjątkowe miejsce gdzie wszystko podporządkowane jest bezpieczeństwu i rozwojowi powierzonych nam dzieci. Dzisiaj jesteśmy właścicielami ośmiu unikalnie położonych pod względem przyrodniczym obiektów, które zaprojektowane są w całości z myślą o potrzebach campowej społeczności. Oferujemy w ten sposób wyjątkową na polskim rynku formułę, która pozwala zapewnić najwyższą jakość realizowanych przez nas programów.

2023

Uruchomiliśmy nowy, przystosowany do urządzeń mobilnych panel on-line do zapisów, który udało nam się wdrożyć przed zapisami na Zimę 2024. 

W październiku jako wieloletni członek ICF uczestniczyliśmy w 12 edycji Kongresu International Camping Fellowship w hiszpańskiej Tarragonie. 

Na Campie Gryf powstała nowa instalacja fotowoltaiczna oraz rozbudowaliśmy instalacje na Campach Drawa, Serwy oraz Zefir. Dodatkowo Campy Zefir, Osada, Junior, Gryf wyposażone zostaną w instalacje do podłączania agregatów prądotwórczych w wypadku awarii spowodowanych silnymi wiatrami.

Wędrówki rowerowe po Polsce zostały wzbogacone o obóz "Rowerem przez krainę 1000 jezior". 

We współpracy z Politechniką Warszawską oraz Uniwerystetem Warszawskim ponownie zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty dla uczestników. 

2022

W 2022 inaugurację miał nasz najnowszy camp - Camp Gryf. Duży obiekt o powierzchni 7 hektarów wyróżnia się ogromnym, wielostanowiskowym parkiem linowym z atrakcjami niedostępnymi na innych naszych campach. Kolejnym wyróżnikiem Campu Gryf są zajęcia ze sportów walki - programy dostępne dla grupy wiekowej 8-15 lat.

3 października 2022 ruszyła nasza odświeżona strona internetowa, której największą nowością jest jej przystosowanie do urządzeń mobilnych.  

2021

W 2021 roku wprowadziliśmy specjalny program CHRIS Gold Team nagradzający wszystkich campowiczów, którzy zdobyli dwie złote dowolne odznaki.

Na campach Tarda, Zefir i Osada pojawiły się miasteczka namiotowe. Z obozowych nowości na Campie Zefir pojawiła się starsza grupa - obóz Pioruny oraz obóz Robinson. Natomiast na Campie Junior swoją premierę miały dwa obozy - Lego 3D oraz "obóz wędkarski z majsterką".

Z kolei wędrówki rowerowe po Polsce zostały wzbogacone o obozy - "Wschodnie rubieże na rowerze: oraz propozycję łączącą wyprawę rowerową ze spływem kajakowym - "Wodą i lądem przez 3 krainy"

2020

W tym wyjątkowo wymagającym roku udało się nam zorganizować bezpieczne obozy dla naszych campowiczów. Z góry dziękujemy za zaufanie! Opracowaliśmy plan działania i szczegółowe procedury zapisane w naszym autorskim COVID BOOKU.  

Dodatkowo rok 2020 jest dla nas wyjątkowy – obchodzimy bowiem 25-lecie naszej działalności. Od 1995r. organizujemy programy szkoleniowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które łącza pełne emocji zajęcia z przyjazną atmosferą wypoczynku. Oto nasz historia w wersji rysunkowej ZOBACZ

Kontynuujemy naszą misję ekologiczną na naszych ośrodkach, rozpoczęliśmy realizację dużego projektu unijnego OZE (ogniwa fotowoltaiczne) na trzech campach – Tarda, Zefir, Osada.

Wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowe propozycję dla Rodzin i Klientów Indywidualnych.

2019

W 2019 miała miejsce inauguracja kolejnego naszego campu - Campu Zefir w mazurskiej miejscowości Sąpłaty.

Kontynuowaliśmy nasze ekologiczne działania wprowadzając na naszych campach następujące rozwiązania:
- wycofanie foliowych torebek i zastąpienie ich papierowymi,
- wprowadziliśmy biodegradowalne EkoBidony znacznie ograniczając zużycie plastikowych kubków.

Na Wędrówkach Żeglarskich po Mazurach wprowadziliśmy nowe jachty Antila 27 oraz Amiga 27.

Na Campie Tarda rozpoczęliśmy inwestycję termomodernizacji ośrodka, która obejmuje zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach.

Na Campie Serwy zakończyliśmy inwestycję instalacji fotowoltaicznej

Wsparliśmy jako sponsor nagrody głównej akcję Rowerowy Maj w Warszawie - której laureaci wyjechali do Campu Tarda.

2018

W 2018 wprowadziliśmy szereg inwestycji ekologicznych na naszych campach:

Camp Junior - ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła,
Camp Radków - kompleksowa wymiana oświetlenia na żarówki LED oraz nowy system kanalizacji,
Camp Tarda - nowa hydrofornia oraz wymiana pieca głównego.

Zakup nowego ośrodka w Sąpłatach.

Dodatkowo na Campie Radków w strefie junior powstały dwa nowe domki dla campowiczów mieszczące na parterze świetlice oraz wiata taneczno-dydaktyczna o pow. 128,8 m2 

Zimą odbyła się pierwsza edycja obozu narciarskiego dla najmłodszych z klas 1-3 SP na Mazurach - Camp Junior.

Na Campie Radków po feriach mazowieckich gościliśmy białe szkoły w najdłuższym do tej pory okresie 5 tygodni.

2017

Dalszy ciąg inwestycji w Kruklankach. Zielony Camp Junior to już nie tylko położenie geograficzne ale szereg działań proekologicznych zakończonych na tym etapie zainstalowaniem pomp ciepła i przygotowaniem projektu instalacji urządzeń fotowoltaicznych.

Wzbogaciliśmy naszą ofertę o letnie, zimowe oraz zielono-szkolne programy Campu Drawa. Szeroki wachlarz zajęć na obozach Łotrzyki, Paladyni, Magowie a także unikalny program obozu Gildia Gier zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem uczestników pierwszego sezonu działalności campu.

11 kwietnia nasza firma przeszła pomyślnie proces recertyfikacji na nową normę ISO 9001:2015.

Wydaliśmy grę planszową CAMPOWE TROPY. Gra oparta jest na istniejących w rzeczywistości campach i każdy z nich ma swoją unikatową mechanikę.

2016

Podjęliśmy decyzję o zakupie nowego ośrodka - Campu Drawa. Położony w samym środku Drawskiego Parku Krajobrazowego obiekt stał się naszym dziewiątym Campem w ofercie.

W zakupionym rok wcześniej Campie Junior kontynuujemy szereg dużych inwestycji, których zakończenie będzie miało miejsce w latach 2017-18. Jednocześnie na Juniorze uruchomiliśmy nowe obozy: żeglarski, wędkarsko-piłkarski, szermierczo-żeglarski.
Na Campie Serwy po wieloletnich planach i przygotowaniach uruchomiliśmy unikatowy obóz wyprawa.
Dla miłośników żeglarstwa, którzy nie chcieliby swojej kariery kończyć na stopniu żeglarza wprowadziliśmy kurs na sternika morskiego.

Krzysztof Alchimowicz zdobył mistrzostwo Europy organizacji ETU w triatlonie na dystansie długim w swojej kategorii wiekowej

2015

Po siedmiu latach funkcjonowania Campu Junior decydujemy się na zakup ośrodka w Kruklankach. Rok 2015 - to pierwszy sezon, kiedy Camp Junior będzie działał jako nasza własność - zarówno na Zielonych Szkołach jak i w wakacje!

Kontynuujemy współpracę z Politechniką Warszawską, czego efektem jest dalsze prowadzenie wspólnie z PW Junior Projektu Konstruktor oraz Gry Terenowej z okazji 100-lecia Politechniki Warszawskiej.

Obchodzimy jubileusz 20-lecia istnienia firmy CHRIS.

2014

Uruchomiliśmy ósmy już w naszej ofercie Camp - Camp Osada. Obiekt zlokalizowany jest 8 km na płn-zach od Szczytna nad jeziorem Sasek Wielki.

Jako nowości wprowadziliśmy na Campie Osada 2 pilotażowe pomysły - najmłodsi uczestnicy z klas 1-3 Szkoły Podstawowej zakwaterowani są wraz z kadrą, oraz ograniczyliśmy dostęp do telefonów komórkowych. Campowicze mogą korzystać z nich 2 x w tygodniu (środa, sobota) podczas przerwy obiadowej.

2013

Inauguracja Campu Tarda z wszechstronnymi zajęciami do wyboru (min. po raz pierwszy oczekiwane zajęcia z jazdy konnej). Tarda - to Camp, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce.

Zostajemy uhonorowani prestiżowym godłem Teraz Polska za usługę: „Organizacja obozów dla dzieci i młodzieży w formule Campu”.

Nawiązujemy współpracę z Politechniką Warszawską i wspólnie z PW Junior prowadzimy dwuetapowy Projekt Konstruktor.

Krzysztof Alchimowicz ukończył triathlon na dystansie IRON MAN,  European Championship we Frankfurcie

2012

Nowe pomysły – nowy Camp Wiking. Oparty na nowej formule stanowiącej kombinację naszych najbardziej popularnych programów i na świetnej lokalizacji w Krainie Tysiąca Jezior.

Zostaje wdrożony program „Złota Rybka” dla naszych klientów.

Rozpoczęliśmy realizację programów dla seniorów i rodzin w ośrodku w Radkowie – Kuźnia Radków.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom campowiczów oraz ich rodziców podpisaliśmy umowę długoletniej dzierżawy ośrodka Tarda jako miejsca na nowy camp, który zostanie utworzony w 2013r.

2011

Realizujemy kolejny projekt unijny, dzięki czemu Camp Radków zostaje rozbudowany oraz zmodernizowany - powstaje nowy budynek z częścią noclegowo-dydaktyczną, prawie 200-metrowa sala do tańca, nowoczesne pracownie filmowe i multimedialne.

Teren Campu został powiększony o część rekreacyjno-sportową wraz z boiskami ze sztuczną i naturalną nawierzchnią oraz zadaszoną ścianką wspinaczkową.

Oferta programowa została rozszerzona o unikalny rejs morski „Żaglowcem po Fiordach”.

2010

Tworzymy nowy camp dla dzieci w wielu od 7 do 12 lat
- Camp Odkrywców stanowiący unikalną formę połączenia
programu naukowego z zajęciami artystycznymi i sportowymi.

Otwieramy bazę windsurfingową na Helu dla młodzieży.

2009

Otwieramy nowy camp dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat - Camp Junior w Kruklankach. A więc zapraszamy "zerówkowiczów"
do grona campowiczów.

Realizujemy projekt unijny, dzięki czemu powstały
na Campie Serwy:

  • nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, 
  • nowy pawilon dla obozu tenisowego
  • wszystkie korty pokrywamy nową, sztuczną nawierzchnią.

2008

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce w naszej branży wprowadziliśmy system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy
ISO 9001:2000.

Wszystko po to - aby obsługa naszych klientów, czyli Państwa była
na jeszcze wyższym poziomie, a satysfakcja z naszego produktu,
jakim jest aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży jeszcze większa.

Dla młodych "wilków morskich" stworzyliśmy ofertę
rejsu stażowo-szkoleniowego po Bałtyku.

2007

Na Campie Serwy  budujemy dwa nowe boiska piłkarskie
z profesjonalną nawierzchnią z certyfikatem FIFA.

Inaugurujemy projekt szkoleniowy - Projekt Młoda Kadra

Powstaje nowy program zimowy dla młodzieży gimnazjalnej
- obóz narciarsko-snowboardowy w Muszynie

2006

Ośrodek w górach Stołowych został przekształcony w Camp Radków.
Zastąpił on w ofercie dotychczasowy Camp Górski.

2005

Podjęliśmy decyzję o zakupie drugiego ośrodka w Górach Stołowych, który w przyszłym roku zastąpi Camp Górski w Przesiece.

Jednocześnie podpisaliśmy umowę wynajmu ośrodka nad morzem organizując w nim Camp Morski przeznaczony dla dzieci młodszych
ze szkoły podstawowej o bardzo zróżnicowanym programie.

Oferta wzbogacona została także o zagraniczne wędrówki rowerowe.

2003

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie oferta została poszerzona o Camp Górski organizowany w wynajętym ośrodku w Przesiece.

Jest to camp oparty na idei współpracy w zespole i umiejętności czerpania satysfakcji właśnie z pracy zespołowej. Ruszają wędrówki żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

2002

Poszerzony został zakres usług o organizowane na terenie Campu Serwy (a później również Campu Radków) Zielonych Szkół.

Zimą obok obozów narciarsko-snowboardowych w Polsce zaproponowaliśmy obozy narciarsko-snowboardowe we Włoskich Dolomitach

2001

Punktem zwrotnym i jedną z najbardziej znaczących dat w historii firmy był rok 2001, kiedy to zapadła decyzja o zakupie ośrodka wypoczynkowego w Serwach i przekształcenia go w miejsce, gdzie organizuje się specjalistyczne obozy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat.

Już w pierwszym roku działalności ośrodka zrealizowano ideę przekształcenia ośrodka w Camp. Cała infrastruktura ośrodka została podporządkowana bezpieczeństwu, rozwojowi i potrzebom uczestników obozów.

1997

Stałą bazą obozów letnich stał się ośrodek wypoczynkowy w Serwach k. Augustowa nad jeziorem Serwy.

1995

Firma Chris powstała w 1995 roku jako mała firma rodzinna. Założycielem firmy jest Krzysztof Alchimowicz nauczyciel języka angielskiego, absolwent warszawskiej AWF. Jego powołaniem była i jest praca z dziećmi i młodzieżą. Od samego początku działalność firmy skupiała się wokół organizacji aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Początkowo były to zajęcia nauki pływania na warszawskich basenach oraz organizowane w czasie wakacji summer day camp dla dzieci ze Szkoły Amerykańskiej. Z czasem wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów firma podjęła się organizacji odbywających się poza Warszawą kompleksowych programów aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w trakcie wakacji i ferii szkolnych. Początkowo wszystkie organizowane obozy, zarówno letnie jak i zimowe, odbywały się w ośrodkach wypoczynkowych wynajmowanych przez firmę.